یکشنبه, ۶ آذر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-11-27
کد خبر: 133827 |
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱ |
0 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

درمان عفونت قارچی واژن در بارداری چیست؟ +۱۲ روش آب کاندیدیازیس ولوواژینال (Vulvovaginal candidiasis) یا مونیلیازیس (moniliasis) یک نوع مخمری ولو و واژن است. مخمر نوعی قارچ است و به همین دلیل به این بیماری در دوره حاملگی، «عفونت قارچی واژن در بارداری» می‌گویند. مخمری که باعث این آسیب‌ها می‌شود کاندیدا آلبیکنس (Candida albicans) است، […]

درمان عفونت قارچی واژن در بارداری چیست؟ +۱۲ روش آب

کاندیدیازیس ولوواژینال (Vulvovaginal candidiasis) یا مونیلیازیس (moniliasis) یک نوع مخمری ولو و واژن است. مخمر نوعی قارچ است و به همین دلیل به این بیماری در دوره حاملگی، «عفونت قارچی واژن در بارداری» می‌گویند. مخمری که باعث این آسیب‌ها می‌شود کاندیدا آلبیکنس (Candida albicans) است، اما انواع دیگری از مخمرها از جمله کاندا گلابراتا (Candida glabrata) و کاندیدا تروپیکالیس (Candida tropicalis) نیز می‌تواند مسئول این بیماری‌ها باشد.
آمار نشان می‌دهد که در آمریکا، از هر چهار زن، سه نفر در طول زندگی خود حداقل یک بار به عفونت‌های قارچی مبتلا می‌شوند و تا ۴۵ درصد از زنان دو یا چند بار به این آسیب می‌رسند. /strong>
در دوران بارداری، آسیب ناشی از کاندیدا حتی بیشتر هم می‌شود. حدود ۲۰ درصد از زنان به طور معمول مخمر کاندیدا را در واژن خود دارند، اما این درصد در دوران بارداری به ۳۰ درصد می‌رسد. این مخمر به دلیل نوسانی بارداری می‌تواند باعث بروز آن شود.
از آنجایی که عوارض قارچی واژن در بارداری، انتقال مخمر در حین زایمان به کودک است، درمان آن بسیار مهم است.
علت‌های قارچی در زنان باردار >
علت قارچی واژن در حاملگی بیش از حد، تغییر سطح هورمون‌ها است که باعث تغییر عملکرد در واژن می‌شود. این موضوع باعث ایجاد محیطی می شود که برای رشد مخمرها مطلوب تر است. علاوه بر این قند بیشتر در ترشحات واژن وجود دارد که مخمر می‌تواند از آن تغذیه کند و بیش از حد رشد کند.
به کلی، علت قارچی واژن در بارداری می‌تواند از یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

تغییراتی که با بارداری یا قبل از شروع شما ایجاد می‌شود
مصرف هورمون‌ها یا قرص‌های ضدبارداری
مصرف آنتی‌بیوتیک یا استروئید
قند خون بالا، مانند دیابت
رابطه واژینال
دوش واژینال
خون یا منی

علائم قارچی در بارداری
اگر می‌خواهید بدانید که عفونت قارچی واژن در بارداری چه علائم و عوارضی دارد، علائم عفونت قارچی واژن در بارداری ممکن است شامل یک یا چند مورد از موارد زیر باشد:

ترشحاتی که معمولاً به رنگ سفید هستند، شبیه پنیر کوتاژ می‌باشند و ممکن است بوی مخمر/نان بدهد.
ترشحات دیگر ممکن است مایل به سبز یا زرد باشند، همچنین ممکن است شبیه به پنیر دلمه باشد و بوی مخمر یا نان بدهد.
افزایشات
قرمزی، خارش یا حرکت لب‌های واژن
احساس سوزش در هنگام ابتلا یا مقاربت (سوزش بیماری در بارداری می‌تواند یکی از علائم بیماری قارچی باشد)

دکتر بیماری قارچی می‌توان شما را مورد بررسی و داروی مناسبی قرار دهید. با این حال اگر علائم مشابهی مشابه قارچی واژن در بارداری دارید، اما پزشک این تشخیص را انجام داده است، ممکن است یکی از موارد زیر را داشته باشید:>

بیماری های مقاربتی (STD) مانند کلامیدیا، سوزاک و تریکومونازیس
عفونت واژن به نام واژینوز بیماریایی

تشخیص قارچی واژن در بارداری
در مطب پزشک یا کلینیک پزشکی، متخصص آسیب شناسی از یک سواب ساده و بدون درد برای برداشتن پوست های واژن و بررسی آن از طریق میکروسکوپ استفاده می‌کند. معمولاً با یک معاینه ساده واژن، پزشک می‌تواند قارچی را تشخیص دهد. در موارد نادر، ممکن است به آزمایشگاه فرستاده شود.
تشخیص عفونت قارچی واژن در بارداری
درمان قارچی واژن در بارداری
برای درمان بیماری واژن در بارداری، پزشکان فقط کرم‌ها و شیاف‌های واژینال را توصیه می‌کنند. اثبات برای بی خطر بودن داروهای خوراکی مانند Diflucan (داروی تک دوز) در دوران بارداری و شیردهی با تحقیقات علمی نیست، به همین دلیل تجویز نمی‌شود. در عین حال، از همه کرم‌ها و شیاف‌های واژینال در بارداری مجاز نیست، بنابراین بهتر است برای دریافت کرم مناسب با دکتر زنان یا داروساز خود مشورت کنید.
برخی از افراد برای درمان عفونت قارچی واژن در ماه اول بارداری و همچنین درمان بیماری قارچی واژن در سه ماه اول بارداری، به شکل خودسر از دارو می کنند. ممکن است پزشک شما برخی از انواع داروی ضد قارچی واژن را در مصرف دارو تجویز کند، اما نباید از آنها استفاده کرد.
ممکن است ۱۰ تا ۱۴ روز طول بکشد تا دکتر پوست یا زنان، قارچی واژن در بارداری را درمان کند. پس از قطع شدن و بهبود زخم ها، استفاده از پودر خشک کن بدون نشاسته یا پودراتین برای جلوگیری از خطر دوباره ممکن است مفید باشد.
داروهای بدون نسخه برای درمان بیماریهای قارچی واژن به صورت کرم، پماد یا شیاف موجود عبارتند از:

کلوتریمازول (Mycelex، Lotrimin AF)
میکونازول (Monistat 3)
ترکونازول

این محصولات را می‌توان به عنوان پماد برای عفونت قارچی واژن در بارداری در تمام مراحل بارداری استفاده کرد. آنها خطری برای تولد نوزاد با نقص مادرزادی یا سایر عوارض بارداری ندارند. به عنوان مثال اکثر افراد از پماد کلوتریمازول در بارداری استفاده می کنند. با این حال قبل از مصرف با پزشک یا داروساز مشورت کنید.
در صورت عدم درمان، تأثیر عفونت قارچی در بارداری این است که این مخمرها در حین زایمان ممکن است به دهان کودک منتقل شوند و عارضه‌ای به نام «برفک» ایجاد کنند که به طور طبیعی با «نیستاتین» انجام شود. نیستاتین) درمان می‌شود.
پیشگیری از عفونت قارچی واژن در بارداری
آسیب‌های قارچی معمولاً با انجام موارد زیر قابل آبی هستند:

لباس های نخی گشاد و قابل دیدن و لباس زیر نخی بپوشید.
پس از تناسب منظم و کامل (با استفاده از صابون بدون بو و ضد خشک)، از سشوار خنک کننده برای تهیه منطقه تناسلی استفاده کنید.
پس از استفاده از سرویس بهداشتی همیشه از جلو به عقب خود را پاک کنید.
بلافاصله بعد از شنا دوش بگیرید. هر چه زودتر لباس شنا، لباس ورزشی یا سایر لباس‌های خود را عوض کنید بهتر است.
از دوش واژینال استفاده نکنید.
از اسپری‌های بهداشتی زنانه استفاده نکنید
از نوار بهداشتی و تامپون حاوی دئودورانت استفاده نکنید
در وان از کف نخوابید و از صابونهای معطر استفاده نکنید
از دستمال توالت رنگی یا معطر استفاده نکنید
ماست حاوی «لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس» را در رژیم غذایی خود بگنجانید.
مصرف شکر را محدود کنید، زیرا شکر باعث رشد مخمر می‌شود.
استراحت کافی داشته باشید تا بدنتان راحت‌تر با مقابله‌ها مبارزه کند.

درمان عفون ت قارچی واژن در بارداری
سوالات رایج درباره عفونت قارچی واژن در بارداری
در این قسمت از مقاله به سوالات رایج درباره بیماری قارچی واژن در بارداری و پاسخ‌های آنها می‌پردازیم.
آیا قارچی واژن در بیماری خطرناک است؟ خطرات ناشی از واژن در بارداری
خوشبختانه، تأثیر واژینال مادر بر روی جنین حداقل است. به عبارت دیگر، عفونت‌های قارچی خطرناک و تنها آزار دهنده می‌باشند. اما اگر در هنگام زایمان، عامل بیماری قارچی باشد، ممکن است در حین زایمان آن را به کودک خود منتقل کنید، زیرا همان‌طور که ​​می‌گوید قارچی که باعث ایجاد قارچی واژن در می‌شود، می‌تواند باعث برفک دهان نوزاد شود.
این صورت، نوزاد ممکن است دچار لکه‌های سفیدی در دهان شود که ممکن است شیردهی آن را به شما منتقل کند. راحت، برفک به راحتی با یک داروی ضد قارچ خفیف برای نوزاد و یک کرم ضد قارچ برای شما درمان می‌شود.
عفونت قارچی واژن در اوایل خطرناک خطرناک است؟
زنان در دوران بارداری به دلیل تغییراتی که در بدنشان رخ می‌دهد، ممکن است در معرض ابتلا به عفونت قارچی قرار گیرد. با این حال، هیچ مدرکی مبنی بر این‌که این اتفاق می‌افتد، هیچ آسیبی وجود ندارد. با این حال، اگر بیماری نوزاد واژن تا زمان تولد، درمان نشود، ممکن است هنگام زایمان در دهان نوزاد ایجاد شود و باعث ایجاد سفیدک‌هایی به نام برفک در دهان شود. این برفک‌ها می‌توانند هنگاه شیردهی به مادر منتقل شوند. با این حال، این عارضه در نوزاد خطرناک نیست و با یک داروی ساده، حل می‌شود. به عبارت دیگر قارچی واژن در اوایل بارداری نمی‌تواند به جنین منقل شود.
آیا قارچی واژن در زمان اقدام به بارداری مضر است؟
خیر؛ وجود عفونت قارچی مستقیماً بر شانس باردار شدن شما تأثیر نمی‌گذارد، اما ممکن است از راه‌های دیگری بر شما بگذرد و شما را آزاد کند. خارش، تحرک، درد و تورم ناشی از آن ممکن است باعث ناراحتی هنگام مراقبت جنسی شود. با این حال اگر قصد بارداری دارید نگران نباشید. با درمان‌های ساده‌ای که در مقابله با قارچی واژن است، در عرض یک هفته مشکلات شما برطرف می‌شود و می‌توانید بدون درد و خارش اقدام به مقاربت و بارداری کنید.
عفونت قارچی واژن در بارداری چگونه درمان می شود؟
چیزی که مهم است این است که نباید در بارداری داروهای ضد قارچ خوراکی مصرف کنید. پس اگر احتمال می‌دهید باردار هستید، این موضوع را با پزشک خود مطرح کنید تا به شما داروی خوراکی ندهد. با این حال، پمادها و شیاف‌های وجود دارد که برای درمان قارچ در واژن در دوران بارداری امن هستند. یکی از آنها کلوتریمازول است که هیچ خطری برای جنین ندارد. با این حال، لازم است قبل از شروع درمان با پزشک خود مشورت کنید. ما در سایت پذیرش ۲۴ می‌توانیم به شما کمک کنیم تا به شکل با متخصصین کمک کنیم. زنان، مشاوره تخصصی زیبایی پوست و سایر مشاوره‌ها ارتباط برقرار کنید.
اگر اطلاعات بیشتری در این باره را نیز می‌توان در مقالاتی دیگر که درباره آلودگی و قارچی واژن اطلاع رسانی می‌کنند، مطالعه کنید.
سخن آخر:
عفونت قارچی واژن در بارداری یکی از مشکلات رایج در زنان باردار می‌باشد. این عفونت در نتیجه رشد بیش از یک قارچ قارچی در واژن ایجاد می‌شود. کاندیدا آلبیکنس رایج ترین قارچی است که این عارضه ایجاد می کند. این میکروارگانیسم به طور طبیعی در واژن از زنان وجود دارد، برخی از شرایط باعث رشد بیشتر آن می‌شود. برای مثال، تغییراتی در هنگام بارداری، مصرف، مصرف شیرینی زیاد و ضعف سیستم ایمنی می‌تواند باعث رشد کاندیدا آلبیکنس و علائم مرتبط شود.
علائم قارچی سوزش، خارش و ناراحتی در واژن است. این عارضه با کرم‌های موضعی و شیاف‌ها در دوره بارداری درمان می‌شود. توجه به این نکته ضروری است که نباید در این دوران، داروی خوراکی ضد قارچ بخورید.
خوشبختانه عفونت قارچی واژن در بارداری نمی‌تواند به جنین منتقل شود و اگر تا زمان درمان زایمان ممکن است باعث برفک در دهان نوزاد شود که با داروهای ساده‌ای می‌شود.
اگر احتمال می‌دهید به عفونت قارچی واژن در بیماری مبتلا می‌شود، با متخصصان زنان ما مشورت کنید. آنها می‌توانند به شما کمک کنند تا داروی بدون نسخه مناسب را تهیه و استفاده کنید. همچنین اگر نیاز دارید برای معاینه حضوری می‌پذیرید.

منبع:

مجله پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

منبع

مایوکلینیکخط سلامت

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 133827 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!