چهارشنبه, ۹ آذر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-11-30
کد خبر: 133830 |
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱ |
0 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

سیاهی زیر چشم در بارداری نشانه چیست؟ ۶ درمان پزشکی دوره بارداری یکی از حساس‌ترین زمان‌ها در زندگی است که در این دوره‌های هورمون‌های بسیاری در بدن آنها شکا می‌گیرد و باعث تغییر در ظاهر او می‌شود. شاهی دور چشم در بارداری نیز یکی از این اتفاقات است که اکثر بانوان در دوره بارداری با […]

سیاهی زیر چشم در بارداری نشانه چیست؟ ۶ درمان پزشکی

دوره بارداری یکی از حساس‌ترین زمان‌ها در زندگی است که در این دوره‌های هورمون‌های بسیاری در بدن آنها شکا می‌گیرد و باعث تغییر در ظاهر او می‌شود. شاهی دور چشم در بارداری نیز یکی از این اتفاقات است که اکثر بانوان در دوره بارداری با آن می‌شوند. در این محتوا از نی نی سایت، قصد داریم اطلاعاتی درباره دلیل سیاهی دور چشم در بارداری و نحوه درمان خانگی آن، با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید
سیاهی دور چشم در بارداری نشانه چیست؟
در موارد، مادران در حین حاملگی، اطراف چشم‌هایشان، کبودی و سیاهی به وجود می‌آید که نگرانی را در آنها افزایش می‌دهد. معمولا برای مادران سوال پیش می‌آید که علت سیاهی زیر چشم در بارداری چه چیزی می‌توان داشت؟
این عارضه که در دوران بارداری کاملاً طبیعی است، می‌توانید داشته باشید که در زیر به آنها می‌پردازید:
تغییری چشمات هورمونی و سیاهی زیر در بارداری
یکی از محل مهمی که در وجود آمدن سیاهی زیر چشم در اوایل تاثیر زیادی دارد، تغییرات هورمونی است که در بدن مادر ایجاد می‌شود. این مواد، ممکن است برای افزایش جریان خون به دن جنین، رگ‌های خونی را تحت تأثیر قرار دهد و به این ترتیب باعث گشاد شدن آنها برای جریان بیشتر خون شود و در نتیجه در قسمت‌های از بدن مادر که ظرف‌تر هستند، مانند اطراف چشم، باعث شوند. ایجاد رنگ تیره‌تری شود.
سیاهی زیرچشم در بارداری به دلیل اختلالات تیروئیدی و سلامت بدن
اختلالات تیروئیدی نیز می‌تواند دلیل سیاهی دور چشم در بارداری باشد، تقریباً ۷۰ درصد از زنانی که در دوران بارداری و یا در زمان استفاده از قرص‌های ضد بارداری با این عارضه می‌شوند. از جمله علائمی که نشان دهنده اختلالات تیروئیدی است می توان به احتباس مایعات اشاره کرد که باعث می شود رگهای خونی اطراف چشم، گشادتر شوند و به این ترتیب حلقه سیاهی در اطراف چشم ظاهر شود.
سیاهی زیرچشم در بارداری به دلیل رفع خواب
کمبود خواب در دوران بارداری می‌تواند باعث ایجاد سیاهی دور چشم شود. وقتی مادر زمان کافی را به خواب اختصاص دهد، باعث ایجاد استرس بر روی چشم می‌شود و خلق سیاهی در اطراف چشمان می‌شود.
ورزش نکردن و سیاهی زیرچشم در بارداری
مهمی که باید بدانید این است که خون انسان، بسیار زیادی را در حمل می‌کند. اگر مادری در زمان بارداری ورزش‌های مناسبی انجام شود، باعث می‌شود که برای بدن لازم باشد و به این ترتیب پوستی سالم و شفاف داشته باشد. زمانی که یک مادر، در دوره بارداری خود، ورزش کافی را انجام نمی دهد، سنتر در خون کاهش می یابد و به این ترتیب، رنگ خون، تیره تر می شود و در قسمت هایی از بدن که پوست نازکتری داشته است، مانند اطراف چشم، باعث ایجاد تیرگی می شود. می‌شود.

آیا سیاهی دور چشم در بارداری قابل درمان است؟
همانطور که گفتیم، دلیل سیاهی دور چشم، انسداد جریان خون، در اطراف چشم است. این عارضه که ۷۰ درصد از مادران در دوران بارداری با آن می‌شود، باعث ایجاد نگرانی در آنها می‌شود که آیا قایل درمان است و یا ممکن است بعد از بارداری نیز آن را در جای خود نگه دارد.
همچنین از مادران نگران این هستند که این عارضه باعث ضعیف شدن چشم در بارداری شود. لازم است بدانید که این عارضه هیچگونه ضرری برای مادر ندارد و همچنین راه‌حل‌های زیادی برای درمان آن وجود دارد که مادران می‌توانند با مشاوره با پوست و مو و همچنین مشاوره با دکتر بارداری به درمان آن بپردازند.
درمان خانگی سیاهی دور چشم در بارداری
برای اینکه در زمان بارداری از شر سیاهی زیر و اطراف چشم خود خلاص شوید می‌توانید با کمک پزشک متخصص در منزل خود اقدام به درمان کنید. برای درمان می توانید از موارد زیر استفاده کنید:
۱. درمان سیاهی چشم در بارداری با استفاده از ویتامین زیر C
ویتامین C قدرت کلاژن سازی را در پوست افزایش می‌دهد. می‌توانید در دوره‌های حاملگی از مواد غذایی و میوه‌هایی که سرشار از ویتامین‌های C هستند، مانند پرتقال، جعفری تازه، اسفناج، کلم بروکلی، لیمو ترش، کیوی، توت فرنگی و میوه‌های گرمسیری مانند پاپایا استفاده کنید.
همچنین استفاده از ماسک‌های دارای ویتامین C برای رفع سیاهی زیر چشم بسیار مفید است. برای این کار می‌توانید از جوز هندی و شیر برای تهیه ماسک استفاده کنید، از ترکیب آنها یک خمیر تهیه کنید و به مدت نیم ساعت بر روی پوست اطراف چشم خود بنشینید.
۲. رفع سیاهی دور چشم در بارداری با روغن گیاهی بادام و نارگیل
روغن‌های گیاهی بر درمان سیاهی دور چشم در بارداری تأثیر فوق‌العاده‌ای دارد. این محصولات به سرعت جذب پوست می‌شوند که می‌توان با استفاده از آنها می‌توان به راحتی در منزل اقدام به درمان آن کرد.
یکی از روغن‌های گیاهی بسیار مناسب برای درمان این عارضه،روغن بادام است که حاوی مقادیر زیادی ویتامین در ترکیب آن است، بنابراین به سرعت درمان سیاهی اطراف چشم کمک می‌کند و باعث روشن شدن آن می‌شود. پوست اطراف چشم می‌شود.
یکی دیگر از روغن‌های گیاهی بسیار مناسب برای درمان سیاهی زیر چشم در بارداری،روغن نارگیلاست. این روغن دارای خاصیت آبرسانی و خنک کننده است که می‌تواند علاوه بر این که می‌تواند باعث درمان عارضه سیاهی دور چشم در بارداری شود، چین و چروکهای پوستی این ناحیه را نیز درمان می‌کند.
۳. رفع سیاهی دور چشم در بارداری با گلاب
گلاب یکی دیگر از محصولات گیاهی است که می‌توان از آن در دوران بارداری به درمان حلقه سیاه اطراف چشم خود استفاده کرد. این محصول، خاصیت روشن‌سازی دارد و باعث جمع شدن پوست می‌شود. اگر به صورت روزانه، مقداری گلاب به پوست اطراف چشم خود اسپری کنید و یا با پنبه به آن بمالید، به سرعت، سیاهی اطراف چشم ناپدید می‌شود و پوستی روشن و شفاف به شما می‌بخشد.
۴. رفع سیاهی زیر چشم در بارداری با استفاده از نعناع
استفاده از برگ نعناع نیز به سرعت باعث رفع کبودی اطراف چشم می‌شود. برای این کار می‌توانید مقداری برگ نعناع را در یک لیوان آب بریزید و بر روی شعله بگذارید به مدت ۵ دقیقه بجوشد و بعد از آن به کمک یک حوله خود را بر روی آن بخورید.
همچنین نیز می‌توانید یک مشت برگ نعناع را خرد کنید، آن را با مقداری آب گوجه‌فرنگی مخلوط کنید. و بر روی پوست اطراف چشم خود بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه آن را بشویید.
۵. درمان سیاهی دور چشم با کمک خیار و سیبزمینی
برش‌های خیار و سیب‌زمینی نیز در درمان سیاهی دور چشم بسیار قوی هستند. چرا که معتدل می‌شوند و می‌توانند باعث گردش خون در اطراف چشم شوند، بهبود بخشد.
۶. رفع سیاهی اطراف چشم در بارداری با ماساژ
در کنار استفاده از داروهای گیاهی، دادن نیز می‌تواند باعث شود که سیاهی زیر باردار شود. می‌توان با این کار ساده و آرام می‌تواند باعث روشن شدن پوست در اطراف چشم شوید.
درمان سیاهی زیر چشم در بارداری
چند نکته مهم در درمان خانگی سیاهی دور چشم بارداری
نکته مهمی که باد در نظر داشته باشید این است که برای درمان این مشکل به داروهای خانگی و موضعی، نیاز به زمان زیادی دارید. بنابراین، در نتیجه، این روش‌ها را به طور مداوم از این روش‌ها برای درمان استفاده می‌کنید و بعد از یک مدت کوتاه، اگر نتیجه دلخواه نرسید، نباید درمان را قطع کنید.
نکته دیگری که باید این را بداند که روش‌های درمانی دیگری مانند استفاده ازکرم دور چشم در بارداری وجود دارد که می‌تواند به درمان دارویی کمک کند که از گیاهان دارویی برای تهیه آن استفاده کند. ماسک و همچنین مصرف غذاهای مناسب این است که کاملا بی‌خطر هستند و هیچ عارضه‌ای برای مادر همراه ندارند.
سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید
آیا کبودی زیر چشم خطرناک است؟
همانطور که گفتیم در بیشتر مواقع، کبودی چشم در درمان اثر ایجاد‌های مختلف در بدن مادر ایجاد می‌شود، خطری برای مادر و جنین ندارد و با استفاده از داروها و مواد غذایی مناسب رفع می‌شود.
سیاهی زیر چشم در بارداری تا چند ماهگی ادامه دارد؟
این عارضه در مادرها متفاوت است و به عواملی که در بدن ایجاد شده است می‌زند. بنابراین ممکن است در مورد مادرها، تا پایان دوره بارداری ادامه داشته باشد.
آیا تزریق فیلر، ژل و درمان برای درمان سیاهی دور چشم در بارداری خطرناک است؟
درباره درمان سیاهی زیر چشم در تزریق فیلر یا درمان و ژل باید بدانید که فیلر و ژل‌هایی که به تزریق می‌شوند، به دلیل پوست داشتن مقدار زیادی هیالورونیک اسید، باعث جوانی، حجم دهی و از بین بردن آثار پیری بر روی پوست می‌شوند. . همچنین قدرت کلاژن سازی در پوست را افزایش می‌دهند. اما نکته مهم این است که تزریق این محصولات در زمان بارداری مضر و خطرناک است بنابراین از درمان سیاهی زیر چشم در بارداری با تزریق ژل، درمان و فیلر در زمان بارداری پرهیز کنید.
سیاهی زیر چشم در بارداری
یکی از دغدغه‌های افراد برای مراجعه به پزشک، مراقبت وقت است. مخصوصا برای مادرانی که حامله هستند، مراجعه به پزشک و انتظار زیاد برای ویزیت و درمان شدن توسط پزشک مشکل پذیرش ۲۴ این مشکل را حل کرده است و با راه‌اندازی یک سایت آنلاین برای پذیرش مادران توسط بهترین پزشک و پروفسور متخصص پوست و مو این امکان را فراهم کرده است که این افراد در کمترین زمان ممکن و در منزل خود، توسط این پزشکان معالجه و درمان می شوند. بنابراین اگر از روش درمان خانگی سیاهی زیر چشم نتیجه دلخواه خود را نگرفتید می‌توانید از طریق سایت پذیرش ۲۴ با مشاور پوست و مو و همچنین دکتر بارداری در ارتباط با مشاوره برای استفاده از داروها را از طریق این پزشکان دریافت کنید.
امیدواریم در این مقاله به سوالات شما پاسخ داده شده است.

منبع:
https://www.paziresh24.com/blog/

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 133830 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!