دوشنبه, ۷ فروردین ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2023-03-27
کد خبر: 37135 |
تاریخ انتشار : ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۷ |
19 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

داستان یک پیروزی تاریخی! فرهاد عشوندی: انتخابش شبیه به یک معجزه بود. مدیر سرشناس آمریکایی جهانی که کشورش او را برای انتخابات تشکیلات بیسبال کاندیدا نکرده بود، رای بیاورد و نایب رئیس شود. حضورش چرا شوکه کننده بود؟ چون او از میجر لیگ می آمد. لیگ برتر حرفه ای بیسبال دنیا. جایی که رویای همه […]

داستان یک پیروزی تاریخی!

فرهاد عشوندی: انتخابش شبیه به یک معجزه بود. مدیر سرشناس آمریکایی جهانی که کشورش او را برای انتخابات تشکیلات بیسبال کاندیدا نکرده بود، رای بیاورد و نایب رئیس شود.
حضورش چرا شوکه کننده بود؟ چون او از میجر لیگ می آمد. لیگ برتر حرفه ای بیسبال دنیا. جایی که رویای همه اعضای فدراسیون جهانی است اما میجر لیگ خود را کاملا مستقل از فدراسیون جهانی می دانم.
برایان با ثبت مدیریت موفق در بزرگترین باشگاه های میجر لیگ و موفقیت های پیاپی در مسابقاتی که گردش مالی شان گاه بیش از سالیانه ده میلیارد دلار است، چیزی از درآمدهای نفتی ایران در سال ۱۴۰۰، در فدراسیونی جهانی که گردش مالی هر ساله اش به ساختی بیش از چند ده میلیون دلار می شود، مثل حضور گالیور در سرزمین لی پوت هاست.
برایان مینتی در این گفت و گوی اختصاصی با خبرآنلاین از مسیری می گوید. که باعث شد از لیگ جدا شود و به فدراسیون جهانی بیسبال بپیوندد.

اولین باری که شما را دیدم فکر نمی‌کردم رای بیاورید. با این حال، وقتی اسم شما را در اینترنت جستجو کردم، با وجود اطلاعاتی که وجود دارد، چیزی در مورد شما وجود دارد که فکر می کنید چیزی را می خواهید انجام دهید. چهره‌تان هم نسبت به ده سال قبل خیلی فرق کرده است.
از شما ممنونم. رسیدن به این نقطه یک ماجراجویی بزرگ بوده و واقعاً با کمک دوستان مثل شما این کار را انجام داده ام. به من می‌گویند تو دوست داری بیشتر با اراده‌ات کار کنی تا ذهن. وقتی تصمیم می‌گیرم کاری را انجام دهم هر چقدر هم سخت باشد همه تلاشم را می‌کنم تا دهم را انجام دهم. وقتی برای سمت‌های مختلف نام‌هایی را ثبت کردم که تمام تلاشم را می‌کردم که می‌توانستم آن‌ها را به دست بیاورم.

تا همین یک سال پیش در فیلادلفیا بود و در یکی از بهترین لیگهای دنیا، یک کرسی بسیار مهم بود. چی شد که به این نتیجه رسید مسیرت را تغییر دهی و ازMLB جدا شوی و سرنوشتت را جای دیگری جستجو کنی. به خصوص که حتی گزینه کشورت هم نبودی!
من همیشه دوست داشتم در فدراسیون بین‌المللی بیسبال حضور داشته باشم یا کارهای بین‌المللی فدراسیون بین‌المللی بیسبال یا سافت‌بال را انجام دهم و طل زندگی دهم و انگیزه‌ام را به سمت بیسبال انجام دهم ولی گاهی اوقات نشانه‌ها و اطلاعاتی در این زمینه بوده است. می‌شود که ناخودآگاه کار دیگری انجام دهی. به عنوان مثال شما یک سال پیش علاقه‌ای به حضور در WBSC نداشتید اما ایمیلی از ایران رسید که شما از ما خواستید اگر بازیکن ایرانی در آمریکا هستید به شما بگوییم که این خودش دوست دارد با ما در ارتباط باشید. من دنبال اکتشافات و تجربه‌های جدید هستم و دوست دارم این مسیر را امتحان کنم. کلا آدمی هستم که دوست دارم کارها و علاقه مندی های جدید را دنبال کنم و با آن دست و پنجه نرم کنم. درست است که من ۲۱ سال در MLB حضور داشتم و دوست داشتم این تجربیات را با کودکان و نوجوانان منتقل کنم و وقتی با فدراسیون‌ها در ارتباط قرار گرفتم دیدم چقدر خوب است که می‌توانم این بحث فرهنگی را با آن‌ها در میان بگذارم و باعث شود. پیشرفت این ورزش در انواع شوم.

احتمالا با من هم‌عقیده است که آن سخنرانی ۵ دقیقه‌ای در اجلاس و معرفی خود و انصراف از نامزدی پست دلیل رای آوردن شما نبود. در شرایط سختی که در آنجا غریبه بودید و یک سری مخالف شما حتماً از کارهای دیگری انجام داده بودند که از بین ۷۰ رای بالای ۴۰ رای بیاورید. حتی اگر فدراسیون آمریکا جزوه نامزدها نبود شاید در تشکیلات اصلی WBSC رای می‌آوردید. چه رای کاری انجام داد.
من جو آن را دیدم و دارم چالش‌ها را می‌پذیرم و می‌توانم از آن خارج شوم. این در ذات من است. ولی مشکل اصلی من نداشتن زمان بود چون کلا ۵ ماه زمان داشتم و سخت بود این کار را درست انجام دهم. آن‌ها من را نمی‌شناختند و بعد از صحبت‌هایم فهمیدم رزومه من و اینکه در MLB کار می‌کنم خیلی جذابیت ندارد و مهم نیست. حتی برای آن باعث می‌شود که گارد بگیرد و حالت تهاجمی را بگیرد که انگار یک آدم غریبه می‌خواهد جای آن‌ها را بگیرد و خیلی واکنش خوبی نداشت. من ولی رفتم که این مشکل را حل کنم و این سبک من است. به این نتیجه رسیدم که حق با آن‌هاست و در یک انتخابات دموکراتیک است که همه حق رای دارند وقتی من را نمی‌شناسم چرا باید به من رای دهند؟ اولین کاری این بود که نشان دهم دوست ندارم درباره رایگیری گلایه کنم و بگویم به من رای دهنده. برنامه‌هایم را توضیح دادم و اینکه چه کار می‌خواهم دهم و چه حرفی نزدم. پیش از حضور در تایوان حداقل با صد کشوری که در این ماجرا دخیل صحبت کردم و یک ملاقات را هم در تایوان ملاقات کردم. دوستانی که از افراد مختلف با آن‌ها صحبت می‌کنند به من پیشنهاد می‌دهند حتماً با همه رودررو صحبت کنم تا با من آشنا شوند و با اکثر افراد ممکن است در ارتباط با کارها و امکاناتی که داری صحبت کن که من این کار را انجام دهم.

رقیب اصلی شما که او را شکست دادی نماینده کوبا بود که یکی از اصلی ترین ها جریان دارد WBSC را در مقابل لیگ حرفه ای راهاندازی کرده اند؛ هرکسی که رشته بیسبال ۵ را تبلیغ کند می‌کند که به نوعی به چند کشور حرفه‌ای یک آینده برای بقای بیسبال در المپیک به حساب می‌آیند. فکر می کنید چه شد که در این رقابت پیروز شدید؟ به هرحال منطقی کوچکتر است به کسانی که می‌توانند در آینده المپیکی‌شان کنند و رشته‌هایی را پیش ببرند که به کوچک‌تر هستند که هرگز به آمریکا نمی‌رسند.
وقتی با فدراسیون‌های کوچک‌تر صحبت می‌کردم اصلاً در لیگ حرفه‌ای حرفی نزدم که بخواهم از طریق برند آن رای بگیرم و به این خاطر که کسی را به من می‌دهد ترغیب کنم. من فقط در مورد توسعه ورزش بیسبال و سافتبال در کشور آن‌ها صحبت کردم که با مشکلاتی که آن‌ها نمی‌توانند این رشته را توسعه دهند. در صحبت با انها گفتم چه کارهایی از دست من برای توسعه این رشته در کشورشان برمی‌آید. من برای بازیکنان زیاد برایم مهم نبود و بیشتر بحث فدراسیون ها و بیسبال سافت بال برایم مهم بود، اولین و اصلی ترین مشکل ما برای تجهیزات و امکانات زیر ساختی بود. مطمئنا دوست دارم هر سه رشته در این کشور رشد کنند و به جایگاه خود برسند. به این اعتقاد، سیاستی که فدراسیون جهانی دارد که بیسبال پایه را به صورت یک آلترناتیو نگه داشته است، زیرا بیسبال فایو را می توان به عنوان یک منبع استفاده کرد و همه گروه های سنی می توانند بیسبال فایو را بازی کنند و بازیکنان خوب را انجام دهند. مراحل بعدی بیسبال را منتقل کنید که این سیاست بسیار خوبی است ولی هدف اصلی من همیشه بیسبال و سافت بال بوده است و با این سیاست ماندن ما در المپیک همیشه تضمین شده است، باید ببینید فیدبک و خروجی از المپیک ۲۰۲۶ خواهد بود و یکی از آنگیره است. های من این است که صدای ما به مقام های بالا می رسد و مشکلاتمان برطرف می شود.

روزی که در مجمع بودیم حسی شبیه به کارتون گالیور در سرزمین لی پوت داشتم و حتی درباره اش هم نوشتم، شما چنین حسی داشتید؟ این کارتون را دیده‌اید؟
بله، خیلی جالب بود، حس خوبی به من می‌داد، فکر می‌کنم اولین مقاله‌ای بود که به زبان فارسی در مورد من نوشته شد.

با شناختی که از شخصیت شما دارید، بیشتر از اینکه جنگجوی شما را به کار گروهی علاقه مند کنید، با این منش چطور می توانید همکاران قدیم را جلب کنید؟/
کار گروهی همیشه برای من دارای خاصیت و بهش اعتقاد داشتم. در این مورد هنوز از چیزی مطمئن نیستم و شاید نگران من این باشد که اگر می توانم اتحاد را برای رسیدن به هدف خود ایجاد کنم. امیدوارم که بتوانیم رابطه خوبی را بین تمام تشکیل بدهیم. هنوز دیداری نداشتیم باید جلسه ای تشکیل بدهیم و ببینیم کار چگونه پیش خواهد رفت. در این کار ریاست برایم مهم نیست.

در انتخابات دو نفر با یک هدف مشترک و دو عقیده متفاوت نایب رئیس شدند، به نظر شما این دو شخصیت در کار رفاقتی صورت خواهد گرفت و پیشرفت بیسبال، ایجاد لیگ های حرفه ای خواهد شد. در آسیایی، ستاره سازی و سودآور کردن بیسبال خواهد یافت؟
سوال خوبی بود. من هنوز با آنها ملاقات نداشتم، به نظرم نظرات و ایده های جالبی خواهند داشت و این همکاری باعث می شود با ایده های جدید کار خوب پیش برود. جفری کارهای بزرگی انجام داده ولی من هنوز او را خیلی خوب نمی‌شناسم و به زودی همدیگر را می‌بینم و می‌بینم و بیشتر از آن حرف می‌زنم. موضوعات بسیار جذابی دارد و درباره ایده‌هایی که باید توجه کنیم.

شما دوستان باتجربه‌های زیادی دارند که در بیسبال بوده‌اند و حالا بازنشسته شده‌اند، در کنار امکانات انتقال دانش این ورزش هم بسیار مهم است، شاید از نظر مالی نمی‌توان به این افراد کمک کرد. نظر انتقال دانش و تجربه کمک بسیار زیادی کرد، برای چنین جنبشی آمادگی کامل دارید؟/p>
فدراسیون‌ها در حال حاضر مشکلات مشابهی دارند ولی فرصت‌ها و فرصت‌های آن‌ها متفاوت است. چیزی که هر فدراسیون نیاز دارد با دیگری متفاوت است. شما سازماندهی خوبی دارید و در مسیر خوبی هستید و افراد زیادی دارند ولی فدراسیون‌ها بازیکنان یا مربی کافی ندارند. من فکر می کنم خیلی از بازیکنانی که خداحافظی کرده اند به آموزش دادن هستند.

پایان خبر

۲۵۸ ۲۵۸

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 37135 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید