یکشنبه, ۶ فروردین ۱۴۰۲ / بعد از ظهر / | 2023-03-26
کد خبر: 37173 |
تاریخ انتشار : ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴ |
10 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

رکود خرید و فروش خودروهای داخلی تشدید شد به گزارش «اخبار خودرو»،بازار خودرو در روز گذشته چندین بار به‌سطح افزایش نرخ روند صعودی داشت. روند افزایش نرخ ارز از ظهر دیروز ادامه داشت و به یکباره در ساعات میانی روز، بازار ارز روند نزولی به‌خود گرفت. اتفاقی که باعث شد نرخ ارز روز گذشته در […]

رکود خرید و فروش خودروهای داخلی تشدید شد

به گزارش «اخبار خودرو»،بازار خودرو در روز گذشته چندین بار به‌سطح افزایش نرخ روند صعودی داشت. روند افزایش نرخ ارز از ظهر دیروز ادامه داشت و به یکباره در ساعات میانی روز، بازار ارز روند نزولی به‌خود گرفت. اتفاقی که باعث شد نرخ ارز روز گذشته در چند ساعت حدود ۶۰۰ تومان کاهش داشته باشد. درچنین شرایطی قیمت خودروهای داخلی با افزایش از فروشندگان اعلام می‌شد. اتفاقی که بازار خودرو را به‌واسطه افزایش قیمت می‌کند. خودروهای داخلی علاوه بر ثبات قیمت برخی از مدل‌ها، ویژگی‌های افزایش به همراه بود و در این میان تعداد محدودی از خودروها نیز کاهش قیمت را تجربه کردند. خودروهای داخلی روز گذشته افزایش قیمت یک تا ۸ میلیون تومانی را تجربه کردند و در این میان اما خودروهای چینی رکورد دیگری را ثبت کردند. خودروهای چینی در بازار روز گذشته افزایش قیمت ۳ تا ۳۸ میلیون تومانی را تجربه کردند. مکانی که خودرو دیگنیتی با ۳۸ میلیون تومان افزایش به رکورد گرانی خودروهای چینی در یک روز را شکست. خودروهای خارجی پریمیوم نیز اضافه‌بر ثبات قیمت در مدل‌ها با افزایش بهای ۱۰ تا ۸۰ میلیونی در بازار روز گذشته همراه بودند. مکانی که هیوندای آزرا با ۸۰ میلیون‌تومان بیشترین تغییر را در میان خودروهای پریمیوم در بازار داشت. در این میان اما خودروهای خارجی لوکس نیز همچنان ثابت قیمت خود را حفظ کرده و با روندی ثابت در بازار کار خود ادامه دادند. است که باعث تحریک بیشتر می شود. جایی که به‌یک‌باره نرخ ارز که در ساعات ابتدایی روز گذشته ۲۹ هزار و ۶۸۰ تومان بود، به ۲۹ هزار و ۱۵۰ تومان در ساعت پایانی روز رسید. این اتفاق در بازار باعث ایجاد خودرو نوسان زیادی در بازار شد و به‌این صورت بازار خودروهای داخلی بیشتر از هر زمان دیگری از وجود مشتری خالی ماند.
بازار خودروهای داخلی همچنان پر نوسانخودروهای داخلی در روز گذشته به‌رغم وضعیت قیمت در برخی از مدل‌ها، برخی از قیمت‌ها با افزایش قیمت همراه بودند. در این میان اما تعداد انگشت‌شماری خودرو نیز با کاهش قیمت در بازار به‌کار خود ادامه دادند. دراین میان پژو ۴۰۵ GLX دوگانه (۳۰۷ میلیون تومان)، پارس TU5 سفارشی (۳۹۴ میلیون تومان)، سمند EF7 (346 میلیون تومان)، دنا پلاس توربو اتومات (۵۰۱ میلیون تومان)، وانت آریسان (۲۶۰ میلیون تومان)، پراید ۱۳۲ (۱۷۷ میلیون تومان) صندوقدار (۲۰۰ میلیون تومان) و تیبا ۲ با بهای ۲۰۷ میلیون تومان خودروهایی بودند که در روز گذشته بدون تغییر در بازار آزاد قیمت‌گذاری شدند. همچنین بهای پژو ۴۰۵ GLX با ۲ میلیون تومان افزایش به ۲۹۲ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ SLX با ۲ میلیون تومان افزایش به ۳۴۰ میلیون تومان، پارسال XU7 با ۲ میلیون تومان افزایش به ۳۰۷ میلیون تومان، پارس TU5 با ۳ میلیون دلار با ۷ میلیون تومان افزایش به ۳ میلیون تومان افزایش یافته است. ۵ میلیون تومان افزایش به ۳۹۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ پانوراما با ۴ میلیون تومان افزایش به ۳۹۹ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ پانورامای اتومات با ۵ میلیون تومان افزایش به ۶۰۰ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ سقف قرمز MC با ۲ میلیون تومان به ۲ میلیون تومان افزایش یافت. افزایش به ۲۹۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با ۳ میلیون تومان افزایش به ۳۵۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار با ۲ میلیون تومان افزایش به ۳۴۷ میلیون تومان، رانا پلاس با ۳ میلیون تومان افزایش به ۳۰۲ میلیون تومان، رانا پلاس ۲ میلیون تومان به ۳۰۲ میلیون تومان افزایش یافت. سورن پلاس با ۲ میلیون تومان افزایش به ۳۳۵ میلیون تومان، دنای معمولی با روز با ۶ میلیون تومان افزایش به ۴۰۴ میلیون تومان، تارا دنده ای با ۸ میلیون تومان افزایش به ۴۴۵ میلیون تومان، تارا اتومات با ۳ میلیون تومان افزایش به ۵۷۷ میلیون تومان، پراید ۱۱۱ با ۲ میلیون تومان افزایش به ۲۰۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با یک میلیون تومان افزایش به ۱۸۲ میلیون تومان، پراید ۱۵۱ آپشنال با یک میلیون تومان افزایش به ۱۷۷ میلیون تومان رسید. یک میلیون تومان افزایش به ۳۲۶ میلیون تومان رسید. در این میان قیمت خودروهایی مانند پژو پارس دوگانه با یک میلیون تومان کاهش به ۴۰۴ میلیون تومان، سمند LX داشبورد جدید با یک میلیون تومان کاهش به ۲۹۷ میلیون تومان، سمند EF7 دوگانه با ۴ میلیون تومان کاهش ۴۱۰ میلیون تومان، دنا پلاس با یک میلیون تومان کاهش به ۴۲۵ میلیون تومان می رسد. دنا پلاس با ۲ میلیون تومان کاهش به ۴۷۰ میلیون تومان رسید که در بازار روز گذشته خلاف جهت بازار حرکت کرد و قیمت جزئی را تجربه کرد.
افزاز قیمت ۳۸ میلیونی دیگنیتی چینیخودروهای چینی در روز گذشته علاوه بر ثبات بها، با افزایش قیمت در برخی از مدل ها نیز همراه بودند. البته در شرایط افزایش قیمت بازار ارز و خودروهای داخلی و چینی ۲ خودرو جک J4 و چنگان CS35 با کاهش قیمت همراه بودند. جک S5 موتور ۲۰۰۰ با ۹۳۰ میلیون تومان، جک S3 مدل ۱۴۰۱ با ۷۶۰ میلیون تومان، آریو اتومات با ۴۷۵ میلیون تومان، هایما S5 جدید با ۸۱۷ میلیون تومان، تیگو ۷IE با یک میلیون تومان و ۸۵ میلیون تومان با یک میلیون تومان و ۳ میلیون تومان و ۳ فونیکس تیگو ۸ پروپریمیوم با یک‌میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان تغییر قیمت ویژگی را تجربه نکردند. از طرفی بهای جک T8 با ۵ میلیون تومان افزایش به یک میلیون تومان و ۱۶۵ میلیون تومان، جک S5 نیوفیس با ۵ میلیون تومان افزایش به یک میلیون تومان و ۶۰ میلیون تومان، دیگنیتی با ۳۸ میلیون تومان افزایش به یک میلیون تومان و ۲۶۰ میلیون تومان به یک میلیون تومان افزایش یافته است. ۱۵ میلیون تومان افزایش به یک‌میلیارد و ۲۱۵ میلیون تومان و هایما S7 پلاس با ۳ میلیون تومان افزایش به ۹۷۲ میلیون تومان رسید. در این میان دو خودرو جک J4 با یک‌میلیون تومان به ۵۰۵ میلیون تومان کاهش یافت و چنگان CS35 با ۶ میلیون تومان کاهش به ۶۴۲ میلیون تومان رسید.
افزایش قیمت محصولات هیوندای و مزدا ۳خودروهای خارجی پریمیوم شامل مدل‌هایی هستند که در گذشته در داخل کشور تولید می‌شوند و برخی از خودروهای برندهای خارجی بازار هستند. خودروهای پریمیوم در روز گذشته نمونه خارجی با ثبات قیمت همراه بودند و برخی خودروها مانند هیوندای سانتافه، هیوندای آزرا و مزدا ۳ با افزایش قیمت همراه بودند. هیوندای اکسنت با یک میلیارد و ۷۰ میلیون تومان، هیوندای i20 با یک میلیون تومان و ۸۰ میلیون تومان، هیوندای الانترا با یک میلیون و ۷۹۰ میلیون تومان، کیا سراتو سایپا ۲۰۰۰ با یک میلیون و ۲۴۰ میلیون تومان، یک میلیون تومان و ۵ میلیون تومان، یک میلیون تومان و ۵ میلیون تومان و ۳ میلیون تومان. ، کیا اسپورتیج GT لاین با ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و کیا اپتیما هیبرید با ۲ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان خودروهایی بودند که تغییر قیمت در بازار و بهایشان ثابت بود. از طرفی به هیوندای سانتافه با ۱۰ میلیون تومان افزایش به ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان، هیوندای آزرا با ۸۰ میلیون تومان افزایش به ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و مزدا ۳ با ۳۰ میلیون تومان افزایش به یک میلیون و ۴۸۰ میلیون تومان رسید.
لوکس‌ها توجهی به‌افزایش نرخ ارز نداردخودروهای خارجی شامل مدل‌های ژاپنی، آلمانی، سوئدی و … در بازار هستند. این گروه خودروها در روز گذشته چندین بار افزایش قیمت خودروهای داخلی و افزایش نرخ ارز در بازار قیمت را نشان می دهد. جایگاهی که سری ۷ مدل ۷۳۰Li فول با ۱۱ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان، باامو ۵۳۰i با ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، لکسوس RX200 fsport توربو فول با ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، لکسوس NX30 و ۷۰۰ میلیون تومان، لکسوس NX30 و ۳۰ میلیون تومان میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، فولکس پاسات با ۳ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان و ولو XC90 با ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در بازار با ثبات قیمت همراه بودند.

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 37173 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    نظرتان را بیان کنید