چهارشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-10-05
کد خبر: 36791 |
تاریخ انتشار : ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۱۷ |
7 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

جراحی مجدد بیمارانی که با پلاتین های کج شده به بیمارستان باز می گردند پشت پرده مشکوکی دارد.

جنجال پلاتین های کج شده در بدن بیماران بیمارستانی در نیشابور / پشت پرده شرکت تولید پلاتین چیست؟

 این حکایت های تاسف بار از مدتی قبل در حالی شروع شد که اخباری از عوارض شدید جراحی در یکی از بیمارستان های نیشابور به گوش رسید.

این اخبار حاکی از آن بود که از بیمارانی که عمل مورد  جراحی  ارتوپدی (استخوان) قرار داده و با هزینه های زیاد «پلاتین  گذاری» کرده اند، دوباره با آسیب شدید به بیمارستان بازمی گردند!

پیگیری این موضوع در حالی بسیار سخت بود که بیماران مدعی تحمل دردهای وحشتناک را ندارند و به قول معروف  زجرکش  می شوند اما  دو روز گذشته حکایت عجیبی در همین بیمارستان رخ داد که پشت پرده پلا تین های جنجالی را مشکوک تر کرد.

همراه یکی از بیماران قبل از (خ- الف) که حدود ۴۰ روز قبل در اتاق عمل جراحی و پلاتین گذاری شده بود با ناراحتی از وضعیت موجود به تشریح ماجرایی که چگونه بعد از انجام عمل جراحی و پلاتین گذاری در پای مادرش. ، او بدون این که حادثه ای برایش رخ دهد دچار آسیب شدید شده و با درد و تورم پا دست به گریبان است.

در همین حال دو بیمار دیگر که سخنان او را می شنیدند از شدت تعجب و با چشمانی حیرت زده، به او می نگریستند چرا که آن ها نیز به همین شیوه  زیر تیغ جراحی رفته بودند با همین عوارض  وحشتناک  دست و پنجه نرم می کنند. کردند.

تصویربرداری و اظهارنظرهای پزشکی نشان می داد: پلاتین های کار گذاشته شده در پای بیماران، به شدت کج شده  یا به اصطلاح عامیانه شکسته است! بنابراین سرنخ این ماجرا به شرکت‌هایی می‌رسد که خرید بیمارستان‌های پلاتین‌های خود را از آن جا خریداری می‌کند یا به صورت دولتی در اختیار بیمارستان‌های گرفته شده است که نیاز به قرار دادن آنها در مورد مدیران و مدیران وزارتخانه دارد.

درهمین حال همراه یکی از بیمارانی که روز گذشته بود تا ساعتی دیگر زیر تیغ جراحی برود درباره این ماجرای تلخ به خبرنگار گفت: حدود ۴۵ روز قبل مادرم را به یکی از بیمارستان های نیشابور رساندیم. او به دلیل کهولت سن حادثه ای برایش اتفاق افتاد و استخوان پایش آسیب دید که پزشک معالج ما را به بیمارستان معرفی کرد و تشخیص داد که پای مادرم باید مورد عمل جراحی قرار گیرد. ولی به دلیل این که مادرم بیماری او هم دارد و باید خون تنظیم می شود چند روز در بیمارستان بستری بود و وقتی تشخیص پزشکان متخصص این بود که پای مادرم «پلاتین گذاری» شود به آن گفتیم اگر اجازه بدهید ما را از بیرون بیاورید. پلاتین تهیه می کنیم ولی متصدیان مربوط به اسرار هستند که بیمارستان خود پلاتین دارد و ما فقط از همین پلاتین ها استفاده می کنیم. ما که تخصص  یا  اطلاعاتی در این باره نداشتیم و بعد از انجام عمل «پلاتین گذاری» مادرمان را به بردیم ولی از گذشت مدتی از درد پای مادرم به حالت زجرآوری رسید و پایش به شدت ورم کرد. دوباره او را نزد یکی از پزشکان متخصص بردیم و بازهم مانند مرحله قبل تصویربرداری انجام شد. وقتی پزشک معالج تصویر پای مادرم را دید با تعجب گفت که پلاتین به شدت خمیده است و حتما باید به بیمارستان مراجعه کند! به ناچار روانه بیمارستان شدیم و عکس ها را به پزشکان نشان دادیم! می گویند شما می توانید بیمارتان را به بیمارستان خصوصی ببرید، ما هم با آن بیمارستان تماس گرفتیم که ابتدا باید انجام شود اما نمی دانم از روز گذشته (دیروز) چرا ادعا می کند که ما این گونه افراد را نمی پذیریم! این جا بود که دو نفر دیگر که مشکلی شبیه ما هستند نیز به بیمارستان مراجعه کردند و ما تازه فهمیدیم که احتمالاً «پلاتین ها» را می سازند. با این حال بیمارستان ها و پزشکان متعهد شدند که دوباره مادرم را عملی کنند و این بار «پلاتین» بهتر بگذرند! ما هم منتظریم چرا که قرار است تا یک ساعت دیگر (روز گذشته) او را به اتاق عمل ببرند و پلاتین پایش را جایگزین کنند. این همراه بیمار از این وضعیت ناراحت با طرح این سوال که چه کسی خیلی از مادی و معنوی ما را می پردازد، اضافه کرد: وقتی موضوعی به عموم مردم ارتباط پیدا می کند و از یک معضل شخصی می گذرد باید مدعی العموم پیگیر شود. باشد و پشت پرده این حقیقت های تلخ را فاش کند چه بسا که افراد دیگری قربانی این حادثه شده اند اما به دلیل وقوع حادثه از امور پزشکی نمی تواند حق خود را مطالبه کند.

در همین حال همراه یکی دیگر از این بیماران (ع- گ) گفت: حدود ۴۰ روز قبل بود که مادرم را به دلیل «زمین خوردگی» به بیمارستان نیشابور انتقال دادیم و بنا به نظر پزشکان به دلیل  شکستگی  استخوان پاره شد. تا عمل «پلاتین گذاری» انجام شود. اینها بودند که هزینه را متحمل شد و «پلاتین ها» را نیز در بیمارستان تهیه کردند. اما از چند روز قبل تورم وحشتناکی در پای مادرم پدیدار شد و درد جانکاهی وجودش را فرا گرفت. وقتی با همه سختی ها دوباره او را نزد متخصصان ارتوپدی بردیم و تصویربرداری انجام شد به حقیقت تلخی رسیدیم که بیانگر کج شدگی  یا شکستگی «پلاتین» در پای مادرم بود. بی درنگ به همان بیمارستان رفتیم و من ماجرا را با پزشکان و بیمارستان ها در میان گذاشتیم. آن ها که گویی از قبل در جریان این موارد بودند از من خواستند پیگیر نام شرکتی نباشند که پلاتین ها را به بیمارستان منتقل کرده است اما قول داده است که مادرم را دوباره عمل کند و این بار پلاتین های خوبی را جایگزین کنند. همراه «ع- گ» با آن که از برخورد مدیر بیمارستان و معالج رضایت پزشک اما تاکید می کند که فکر نمی کنم تنها مشکل همین چند نفر باشند که فقط در یک روز به بیمارستان مراجعه کنند و احتمالاً افراد دیگری هم با این وضعیت باشند. روبه رو هستند که باید و سازمان های نظارتی پشت پرده این پلاتین های جنجالی را برای مردم بازگو کنند و با خاطیان نیز برخورد قاطع نمی گیرد.

وی گفت: در عین حال مادر من هم مانند سایر بیماران امروز (روز گذشته) دوباره به اتاق عمل رفت و پلاتین های پایش را تعویض کرد. این امر است که در جلسه مرکز درمانی بنا به گفته ی قرارداد خرید با شرکتی که پلاتین های این شرکت از آن جا تهیه می شود نیز لغو می شود اما با این حال باید موضوع با جدیت از سوی نهادهای نظارتی و دستگاه قضایی پیگیری شود تا خدایی شود. ناکرده جان انسان های دیگری در معرض خطر نباشد!

وی تاکید کرد: وقتی در یک ساعت ۳ تن از بیماران با مشکلی مشابه وارد بیمارستان شده اند، این احتمال وجود دارد که حکایت تلخی در پس این ماجرای تاسف بار نهفته باشد، بنابراین باید مدیران به افکار عمومی پاسخ دهند. >

شایان ذکر است: سومین بیمار که با وضعیت مشابه مورد عمل جراحی قرار گرفت و روز گذشته بیمارستان را ترک کرد «پ» نامی دارد که امکان گفت وگو را فراهم کند اما امیدواریم نهادهای نظارتی با قدرت و قاطعیت ماجرای  پلاتین  های مشکوک را پیگیری کنند و مدیران بهداشتی و درمانی هم پاسخ گو باشند.

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 36791 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید