پنجشنبه, ۷ مهر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-09-29
کد خبر: 41583 |
تاریخ انتشار : ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ - ۹:۳۰ |
0 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

بهترین روشهای درمان خانگی سردرد قاعدگی +درمان میگرن در پریود فیزیولوژی بدن خانم‌ها در سنین باروری همراه با ماهیانه است. مجموعه خانم‌ها در طول دوران بارداری با عوارضی مانند سردرد، سرگیجه، کمردرد و کجخلقی هم روبرو می شوند. در این مطلب قصد داریم به بررسی علت سردرد قاعدگی بپردازیم و بهترین راه‌های درمان سردرد دوران […]

بهترین روشهای درمان خانگی سردرد قاعدگی +درمان میگرن در پریود

فیزیولوژی بدن خانم‌ها در سنین باروری همراه با ماهیانه است. مجموعه خانم‌ها در طول دوران بارداری با عوارضی مانند سردرد، سرگیجه، کمردرد و کجخلقی هم روبرو می شوند. در این مطلب قصد داریم به بررسی علت سردرد قاعدگی بپردازیم و بهترین راه‌های درمان سردرد دوران قاعدگی را به شما معرفی کنیم.
اگر می‌خواهید بدانید سردرد قاعدگی چگونه است یا چرا در دوران قاعدگی سردرد می‌گیریم تا پایان این مطلب را همراهی کنید.
علائم سردرد دوران قاعدگی چیست؟
سردردهای قاعدگی باعث کاهش کیفیت زندگی خانم‌ها می‌شود و اجازه نمی‌دهد برای پرداختن به امور عادی روزمره بپردازد. برخی از افراد نسبت به سردرد بی‌تفاوت هستند و از کنار آن‌ها می‌گذرند. خانم‌هایی که از سردرد رنج می‌برند باید به نشانه‌های همراه با سردرد در دوران قاعدگی توجه کنند تا متوجه شوند سردردها به دوران قاعدگی ارتباط دارند یا اینکه علت آن مغزی است و نشانه‌های یک بیماری خطرناک است.
موارد زیر علائم و نشانه‌هایی هستند که همراه با سردرد قاعدگی بروز می‌کند.

حالت تهوع
اسهال یا یبوست
حساسیت به صدا و نور
احساس شدید
درد و مفاصل
تغیرات خلق و خو و پرخاشگری
کاهش میل جنسی
آکنهو جوش
اختلال در حافظه

علت سردرد دوران قاعدگی چیست؟
سردرد دوران قاعدگی یک دلیل ندارد، بلکه سردرد در دوران قاعدگی به علت‌های بروز می‌کند که هر کدام از آن‌ها باید به طور خاص توجه کنند تا علائم و نشانه‌های سردرد کاهش پیدا کند.
موارد زیر مهم‌ترین علت‌های سردرد دوران قاعدگی است.
تغییرات هورمونی و سردرد در پریود
سردرد در دوران قاعدگی به دلیل تغییراتی اتفاق می‌افتد. قبل از شروع میزان انرژی‌های استروژن و پروژرون تغییر می‌کند و خانم‌ها در این دوران با تغییرات خلق‌وخو، سردرد و دمدمی مزاج می‌شوند.

سندرم پیش از قاعدگی(PMS) در همه خانم‌ها با یک شدت بروز نمی‌کند. از خانم‌ها سردرد یا عوارض شدیدتری را می‌توان تجربه کرد، که در برخی دیگر از درمان‌های سردرد قاعدگی به آسانی و با استفاده از روش‌های خانگی انجام می‌شود.
این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که خانم‌ها با تغییرات ژنتیکی و سردردهای قاعدگی با احتمال بیشتر درگیر این عارضه می‌شوند.
تغذیه‌های هورمونی که باعث سردرد دوران قاعدگی می‌شود ممکن است به قدری شدید باشد که آسیب یا عصبانیت کند یا حتی خانم بیمار به سردرد دوران قاعدگی نتواند کارهای روزمره و معمول را انجام دهد.
تغییرات هورمونی استروژن و پروژسترون در دوران قاعدگی با تغییر میزان سروتونین هم همراه است. سروتونین هورمونی است که کم شدن آن در مغز باعث انقباض رگ‌ها و بروز سردرد می‌شود. از طرف دیگر به دلیل اینکه سروتونین شادی بخش است، با تغییر میزان آن در خلق و خو و اختلالات خواب هم بروز می کند.
میگرن قاعدگی
سردردهای شدید توان دوران قاعدگی را که به صورت ضربان‌دار انجام می‌شود از یک سردرد معمولی ناسازکننده می‌شود و به نام میگرن قاعدگی معروف است.
به عبارت دیگر می‌توانیم ادعا کنیم، میگرن قاعدگی سردهای هورمونی هستند که با نور و صدا حرکت می‌کنند و باعث آزار فرد مبتلا می‌شوند.
در تاپیک درمان سردرد قاعدگی نی نی سایت پیشنهادهایی برای معرفی بهترین پزشک‌ها وجود دارد، اما اگر می‌خواهم به بهترین دکتر مغز و اعصاب مراجعه کنید، بهتر است از لیست پزشکان پذیرش۲۴ مراجعه کنید.
چرا میگرن قبل از شروع قاعدگی اوج میگیره؟
برای پی بردن به علت سردرد قاعدگی در زنان باید از میزان تغییر هورمون‌ها اطلاع داشته باشیم. استروژن هورمون جنسی است که در آینده افزایش پیدا می‌کند و باعث آزاد شدن تخمک می‌شود.
پس از آزاد شدن تخمک سطح هر دو کم می‌شود. به عبارت دیگر میزان استروژن و پرژسترون پیش از ماهیتی زنان در کمترین سطح است و همین امر باعث بروز سردرد قاعدگی در می شود. درمان گیاهی سردردهای قاعدگی می‌تواند این دردها را به روش پزشکی تسکین دهد.
با توجه به اینکه این سردردها دلیلی دارند می‌توانیم انتظار داشته باشیم که از دوران یائسگی هم که تولید کنند، هم سردردها را کاهش دهد. اگر می‌خواهید از تجربیات خانم‌ها بیشتر بدانید، می‌توانید به تاپیک علت سردرد بعد از قاعدگی در سایت نینی مراجعه کنید.
استرس علت بروز سردرد قاعدگی
استرس و اضطراب از عواملی هستند که باعث بروز سردرد دوران قاعدگی می‌شوند. از خانم‌ها در دوران پریودی علاوه بر این که درد کمر و شکم، خشم و عصبانیت یا استرس و استرس را هم تجربه می‌کنند، باید برخی از افراد را در کنار بیایند. چون اگر در شرایطی برای استرس زندگی یا کار سردردها تشدید می‌شود.
بنابراین شدت سردردهای قاعدگی را به زندگی بر تنش هم ارتباط می دهیم. اگر کامنت‌های مربوط به سردرد قاعدگی نی نی سایت را هم مطالعه کنید متوجه می‌شوید، بهترین راهکاری است که به این توصیه‌ها می‌توان استرس را کنترل کرد و از درمان‌های گیاهی سردرد دوران قاعدگی و دور بورن از شرایط خطرناک‌آور استفاده کرد.
متخصص بیماریهای مغز و اعصاب با بررسی علائم و نشانه‌های همراه با سردرد سعی می‌کند آن را شناسایی کند و با علت درمان مناسب را به بیمار پیشنهاد کند.
بروز سردرد قاعدگی به دلیل خواب ناکافی
خانم‌هایی که دوران پیش از قاعدگی دارند و همزمان با شروع محیط زیست و خواب کافی نیستند، باید فعالیت‌های زیادی داشته باشند و مواردی را که باید داشته باشند، با احتمال زیاد سردرد قاعدگی را تجربه می‌کنند. چون بدن در شرایط ضعیف قرار می‌گیرد و لازم است خانم‌ها با تغذیه و حفظ خود مراقبت کنند. اما وقتی شرایط فراهم باشد سردردهای قاعدگی بروز می‌کند.
درمان سردرد پریودی دکتر خیر اندیش غذاهای مقوی با طبع گرم را به خانم‌ها پیشنهاد می‌کند تا با استفاده از آن انرژی کافی داشته باشد و بتواند دوران قاعدگی را با کمترین درد پشت سربگذارند.
دکتر سردرد سعی می‌کند با تجویز داروی درمان علائم سردرد قاعدگی را کنترل می‌کند تا از شدت درد و آزردگی کم شود. به این به فرد کمک می‌کند کارهای روزمره را از سر گرفتن.
سردرد قاعدگی به علت کم‌خونی
یکی دیگر از علت‌های شایع بروز سردرد دوران قاعدگی کم‌خونی است. خانم‌هایی که در دوران قاعدگی شدیدی دارند با احتمال زیاد کم‌خونی می‌شوند و سردرد را تجربه می‌کنند. همچنین یکی از نشانه های قابل توجه برای کم خونی است که در مدفوع فرد خون مشاهده می شود و باعث می شود خانم کم خونی و سردرد دوران قاعدگی شود.
دکتر قاعدگی برای تشخیص علت سردرد در دوران قاعدگی از آزمایش خون برای تشخیص کم‌خونی استفاده می‌کند و در صورت می‌شود به این عارضه با استفاده از داروهای تغذیه‌ای کم خونی را از بین ببرد تا سردرد کاهش پیدا کند.
چگونه سردرد قاعدگی را درمان کنیم؟ درمان خانگی سردرد پریودی
انتخاب روش مناسب برای درمان سردرد قاعدگی به شدت درد دارد. برخی اوقات از درد به مقدار بسیار شدیدی است که برای درمان دارویی لازم است در حد فاصل زمانی تخمک‌گذاری تا شروع قاعدگی استفاده شود اما در موارد دیگر درمان گیاهی سرد قبل از قاعدگی می‌تواند انجام شود.
درمان داروی سردرد و پریودی
مسکن‌ها در درمان سردرد قاعدگی تأثیر زیادی دارند. تریپتان‌ها، ارگوتامین‌ها و DHE بدون ایجاد وابستگی می‌تواند درد را تسکین دهد. فلوکستین هم در مواردی که سردرد قاعدگی و اختلالات خلق و خو با هم بروز کند و درمان خانگی سردرد قاعدگی نتواند درد را کم کند، توصیه می‌شود.
ناپروکسن هم از داروهای غیر استروئیدی است که با دوز درد درد را تسکین می‌دهد.
درمان گیاهی سردرد قاعدگی
اگر شدت درد زیاد نیست و می‌خواهید از روش‌های ساده برای درمان استفاده کنید، بهتر است برای درمان خانگی سردرد در دوران قاعدگی از داروهای گیاهی استفاده کنید.
برای سردرد قاعدگی طب سنتی هم روشهای درمانی را به خانم‌ها پیشنهاد می‌کند. موارد زیر بهترین داروهای گیاهی است که سردرد قاعدگی را کم می‌کند.

دمنوش آویشن
دمنوش بابونه
دمنوش زنجبیل
دمنوش سنبل الطیب
دمنوش تخم گشنیز
دمنوش لیمو
دمنوش گل‌گاوزبان

تاپیک دمنوش برای سردرد پریودی نی نی سایت هم در مورد تجربه‌های خانم‌های مختلف است و می‌توان اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار داد. به خاطر داشته باشید که با این دارو درمانی به عنوان درمان قطعی میگرن قاعدگی شناخته می شود اما در برخی از افراد درمان میگرن قاعدگی با طبی سنتی هم امکان پذیر است.
استراحت کردن و استفاده برای کاهش سردرد قاعدگی
درمان سردرد و حالت تهوع در پریودی با استفاده از حفظ کردن و ماساژ درمانی در بسیاری از خانم‌ها تاثیرگذار است. زیرا کمک درمانی باعث افزایش سروتونین می‌شود. به این ترتیب سردرد پریودی کاهش پیدا می‌کند.
به خصوص کسانی که دنبال درمان میگرن قاعدگی (میگرن در پریود) با یک روش ساده هستند می‌توانند از چشمگیر استفاده کنند. چرا که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‎
ماساژ دادن شقیقه‌ها و پیشانی با روغن‌های گیاهی مانند روغن استوخودوس یا روغن نعنا فلفلی نیز می‌تواند علائم سردرد را کم کند.
اگر نمی تواند از تاپیک درمان میگرن قاعدگی در نی نی سایت اطلاعات کافی دریافت کنید یا درمان گیاهی میگرن قاعدگی اثربخشی مطلوبی برای شما نداشته باشد، بهتر است به دکتر میگرن مراجعه کنید تا داروها را درمان کنید، وضعیت شما را بهبود بخشد.
چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟
سردرد دوران قاعدگی در بین خانم‌ها شایع است و معمولاً با مصرف مسکن یا اقامت از بین می‌رود و آن‌ها را نگران نمی‌کند. اما در صورتی که سردرد قاعدگی با هر کدام از موارد زیر همزمان لازم است به پزشک در اولویت قرار گرفتن مراجعه کنید.

خانم‌هایی که همراه با سردرد دوران قاعدگی اختلال دید یا سرگیجه و عدم وجود تجربه می‌کنند.
خانم با ضربه به سر سردرد.
وقتی یک خانم با استفاده از درمان خانگی سردرد شدید قاگی کاهشی در میزان درد احساس نکرده است.

پذیرش۲۴ وب سایت آنلاین است که امکان ویزیت آنلاین متخصص مغز و اعصابرا برای شما فراهم کرده است. برای دسترسی آسان‌تر شما اپلیکیشن پذیرش۲۴ هم طراحی شده و در اختیار شما قرار گرفته است.
سوالات متداول درباره سردرد در پریود
مزیت استفاده از درمان خانگی سردرد میگرنی دوران قاعدگی چیست؟
درمان‌های خانگی هزینه‌های زیادی ندارند و همه قرار دارند. از طرف دیگر هیچ عارضه‌ای هم برای خانم‌ها ایجاد نمی‌کنند.
میگرن قاعدگی باعث چه حدی از آسیب های مغزی می شود؟
خوشبختانه میگرن قاعدگی هیچ آسیب مغزی به دنبال ندارد و فقط باعث ایجاد ناتوانی می‌شود؟ انجام کارهای روزانه در دوران قاعدگی می‌شود.
چه خوراکی‌هایی سرد در قاعدگی را تشدید می‌کند؟
فست فود، شیرینی و شکلات و چیپس، نوشیدنی‌های حاوی کافئین و الکل از خوراکی‌هایی هستند که شدید سردرد دوران قاعدگی را بیشتر می‌کنند. به همین دلیل به خانم‌ها توصیه می‌شود، قبل از این که این خوراکی‌ها مصرف کنند.

منبع:

مجله پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

منبع

healthline.commy.clevelandclinic.org الف>

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 41583 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!