پنجشنبه, ۷ مهر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-09-29
کد خبر: 35583 |
تاریخ انتشار : ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۵ |
3 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

«شب‌های مافیا» قابلیت ادامه نداشت، «پدرخوانده» می‌سازیم به خبرگزاری گزاش خبرآنلاین، سعید ابوطالب تهیه کننده و کارگردان «شبهای مافیا» است که در حال ساخت است. رئالیتی قدیم است، در این خصوص گفت: «مجموعه دارای می سازیم که یک رئالیتی شو با موضوع بازی مافیا است. «پدرخوانده» سناریوی پیچیده ای دارد و فقط یک ماه بازیگران […]

«شب‌های مافیا» قابلیت ادامه نداشت، «پدرخوانده» می‌سازیم

به خبرگزاری گزاش خبرآنلاین، سعید ابوطالب تهیه کننده و کارگردان «شبهای مافیا» است که در حال ساخت است. رئالیتی قدیم است، در این خصوص گفت: «مجموعه دارای می سازیم که یک رئالیتی شو با موضوع بازی مافیا است. «پدرخوانده» سناریوی پیچیده ای دارد و فقط یک ماه بازیگران تمرین و تمرین آن بوده است.»
او درباره شرح مخاطبان که با دقت هر کدام از «شبهای ما کرده» را تماشا کرد، افزود: «از اولین برنامه فصل در دو سال پیش تا به حال ما رفته، اشکالات را می‌توان فهمید. خود من شخصا همه پیامها و نظرات مخاطبان را می خوانم.»
ابوطالب که در لایو اینستاگرامی با مخاطبان صحبت می کرد، تاکید کرد: «این رئالیتی شو رکورد همه برنامه های مشابه را شکسته و تا جایی که من می دانم در این چهار فصل بیش از ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دقیقه فقط از طریق می گذرد. پلتفرم فیلیمو دیده شدیم. طبیعتا از مردم هم از طریق دانلود غیرقانونی مجموعه را دیده اند، اما من قصد اعتراض ندارم و هزینه باید صرفاً و برای مخاطبان معقول باشد. به هر حال از طرق وارد مجموعه «شبهای مافیا» بارها دیده شده است.»
سناریو «شبهای مافیا» دیگر کارکرد ندارد
این برنامه ساز درباره اینکه چرا آن سبک و سناریو را کنار گذاشته است، توضیح داد: «مافیا با سبک و شیوه های بازی می شود و ما آن را حتی الامکان در سناریوی رئالیتی می بینند، چون خیلی از مردم پلیر می کنند. حرفه ای یا گرداننده. طی دو سال گذشته مخاطبان نقاط ضعف آن سناریو را به ما تذکر دادند و این ضعفها را به مرور حل کرد. در فصل چهارم متوجه شدیم این سناریو دیگر کارکرد ندارد. چون مخاطب ما این بازی را دَه ها بار دیده و از دقایق صد بازی به بعد، بازی برایشان جذابیت دنبال نمی کند.»
نکات دوستان ربطی به گروه پشت صحنه نداشت
او در خصوص حواشی قسمتهای آخر این رئالیتی شو توضیح داد: «درباره حرف و حدیث ها نمی خواهم جوابی بدهم. طبیعتا نکات دوستان ربطی به گروه کارگردانی و عوامل دوربین پشتی ندارد. در واقع بازی قدری بیش از اندازه برای بازیگرانی که در مقابل دوربین بودند پیدا کرده اند و برایشان مهم است. برنامه های مشابهی که با ادعای رئالیتی شو هستند ساخته می شوند، این برنامه واقعا واقعی است، ما کات نمی کنیم و اگر کات هم داده شود فنی است، مثلا مشکل نور، صدا یا دوربین ایم.»
ابوطالب اذعان کرد: «از اینکه بازیگران قبلی با هم داشته اند و اطلاعی ندارم. برای تجربه از دوستان بازی خیلی بالا رفت و احتمالا لایو و توضیحات آنها را شنیده اید. من با آنها صحبت کرده ام و هم گفته اند اعتراضشان به بچه های کارگردانی و پشت دوربین نبود، بلکه به همکاران دیگر معتر بوده اند. ما سعی کردیم این مشکل را در سناریو حل کنیم و یک ماه دیگر تمرین جدید همین سناریو بوده ایم.»
بعضی چهره ها در «شبهای مافیا» تلاش برای بازی نمی کنند
این مستندساز در توضیحات بیشتر افزود: «می‌دانم که مخاطبان بازی جذاب دوست دارند و پلیرها باید بازی بلد باشند. ممکن است شما طرفدار یک چهره محبوب و دوست داشتنی باشید، همه چهره ها قابل احترام ودوستان من هستند اما خیلی وقت ها تلاشی برای بازی نمی کنند. ما اسم‌های جدید را «پدرخوانده» گذاشته‌اند و این کارها را به این کاراکتر گذاشته‌اند که فعلا نمی‌خواهد آنها را بدهند. بازی را می بینید و لذت می‌برید.»
او در خصوص اعتراضات مخاطبان به این نکته اشاره کرد که نمی‌خواهد بگوید چه عواملی مانع از رفع اشکالات می‌شوند.
استودیو بزرگ «پدرخوانده» باعث می شود فرضیه تقلب به کلی حذف شود
ابوطالب تاکید کرد: «ما در این استودیو «پدرخوانده» را ضبط کرده ایم که بسیار بزرگ است و این امکان را به ما می دهد بین صندلی بازیگران فاصله بیشتری از قراریم تا متوجه اکت شب ترکیب نشوند، وقتی گاد حرکت می کند. ، متوجه نشدند و در این استودیو بزرگ عوامل یعنی فیلمبردارها خیلی زیاد است. رفع این مشکلات مادی نیاز دارد که در این برنامه ارائه شده است که به کیفیت کار ما می افزاید.»
سرانجام برای بازیکنان مافیا ماسک طراحی شد
او یادآور شد: «مخاطبان می گفتند چرا بازیگرها ماسک نمی زنند؟ من هنوز هم دوست دارم آنها ماسک نداشته باشند. ما به آنها اعتماد داریم و در این دو سال هم فکر می کنم کسی سعی نمی کند رفتار غیراخلاقی داشته باشد و به مخاطبان حرفه ای، نایت بزند. اما با توجه به مخاطبین، این از صحنه های خواستم یک ماسک شیک و جذاب تهیه کنند. یا مخاطبان درباره سرو صدای اسلحه تذکر می دهند اما در برنامه جدید همه بازیگران اسلحه دارند و اسلحه هایشان را تحویل نمی دهند. در حالی که این بار ما نقش مافیا و شهروند مشخص از ابتدا نداریم و ممکن است هر لحظه نقشی تغییر کند و هر کسی به اسلحه نیاز پیدا کند.»
این مستندساز با تاکید بر اینکه از آنجایی که این رئالیتی شو با ده ها دوربین می شود، پیش تولید، و پساتول آن زمان زیادی می برد، گفت: «ما سعی کنید در هر قسمت شما از زمان ورود بازیگران. به لوکیشن تا کل بازی و گفتگوهای بعد از آن را ببینید. در «پدرخوانده» لوکیشن ما به صورت فرضی انبار مافیای سیسیل ایتالیا است. چون کار ما واقعاً ممکن است یک قسمت ۱ ساعت باشد و تمام شود و ممکن است قسمت دیگری سه ساعت طول بکشد. طبق قولی که من به مخاطبان داده ام همه اینها را همیشه در یک قسمت می بینیم. ما باگ های سناریو قبلی را هم گرفته ایم. پلیرهای حرفه ای از این استقبال کرده اند و پیش از ضبط ما صدها بار این بازی را تجربه و تمرین کرده ایم. این کار برای پلتفرم فیلم نت که «پدرخوانده» را برای آنها می سازیم هزینه کرده ام اما به مخاطبان این بخش را جلو بردیم.»
تمام بازیکنان برتر «شبهای مافیا» در «پدرخوانده» حضور دارند
ابوطالب درباره بازیگرانی که حالا در بازی مافیا حرفه ای شده اند ورمخاطبان دوست دارند حالا بازی آنها را ببینند، گفت: «من تقریباً از تمام بازیگران برتر مجموعه «شبهای مافیا» دعوت کرده ام و همه به جز یکی از دو نفری که معذوریت دارند. های حقوقی دارند، مثلا مجبورند با یک پلتفرم کار کنند به «پدرخوانده» آمده اند. یکی دو تن از بازیگران سر پروژه های دیگری بودند، گریم، شهرستان یا خارج از کشور بودند که برای فصل های بعدی حتما دعوتشان می کردند. بازیگران و خواننده های جذاب و معروف سینما و تلویزیون در کار حضور دارند. برخی از بازیکنان حرفه ای هستند که شگفت زده شده اند.»
باسابقه ترین برنامه ساز ایرانی در حوزه رئالیتی شو تاکید کرد: «این سناریو ۱۱ نفره است، ما سه مافیا و یک پدرخوانده قدرتمند، ۷ شهروند و یک نقش مستقل داریم. وقتی اینها دو دست با هم بازی می کنند، در دست های سوم و چهارم بازی با بازیکنان خوب و چند بازیکن جدید ادامه پیدا می کند و بازیکنان ضعیف حذف می شوند. گروهی متشکل از داوران به ما کمک می کنند تا در انتخاب و اموزش بازیگران حرفه ای جلو برویم.»
جذابیت بازی باعث تپش قلب بازیگران می شود
او یادآور شد: «ما یک بازی داشتیم که بیش از ۴ ساعت طول کشید و قول ما این است که تمام آن را در یک قسمت تدوین کنیم. جذابیت بازی به حدی است که بازیگران تا آخرین لحظه تپش قلب دارند و با اضطراب از بازی خارج می شوند. نکته جالب اینکه وقتی بازیگرها حذف می شوند، ممکن است کامل از سناریو نرفته باشد، این بار دیگر حذف می شود به صحنه نمی رود، بلکه فقط صندلی شان را چند متر عقب می کشند و در شب ماسک می زنند. به هر حال ما از هزاران کامنتی که به ما می رسیم می کنیم و همین هم به ما یک میزانسن و سناریو جدید به ما داده است.»
ممکن است تدوینگر یا دستیار فیلمبردار ما به اسم «شبهای مافیا» کار کنند، دوست ندارم مانعشان شوم
ابوطالب با بیان اینکه امیدوارم قسمت های «پدرخوانده» خیلی زود تدوین شود، در پایان تاکید کرد: «ممکن است گروه های فیلمبرداری دیگر بازی مافیا بسازند. اشکالی ندارد، قابل احترام هستند، حتی ممکن است یک گروهی به اسم «شبهای مافیا» کار کنند که آنها هم قابل احترام هستند و من دوست ندارم مانع کارشان شوم همه آنها دوستان و همکاران ما در همین پروژه مانند تدوینگر یا دستیار فیلمبردار بوده اند. »

۵۷۲۴۴

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 35583 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    نظرتان را بیان کنید