یکشنبه, ۶ آذر ۱۴۰۱ / قبل از ظهر / | 2022-11-27
کد خبر: 133845 |
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲ |
0 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

نکات مهم درمورد مشکل مشکل بعد از جراحی بینی و درمان آن مشکل بعد از جراحی برای چیست؟ شاید شما هم از فردی که به‌تازگی جراحی بینی انجام می‌دهد عباراتی مشابه «کمک! بعد از عمل بینی نمی‌توانم نفس بکشم!» را شنیده باشید! از آن‌جایی که جراحی زیبایی بینی دهه‌هاست که یک عمل محبوب بوده است، […]

نکات مهم درمورد مشکل مشکل بعد از جراحی بینی و درمان آن

مشکل بعد از جراحی برای چیست؟
شاید شما هم از فردی که به‌تازگی جراحی بینی انجام می‌دهد عباراتی مشابه «کمک! بعد از عمل بینی نمی‌توانم نفس بکشم!» را شنیده باشید! از آن‌جایی که جراحی زیبایی بینی دهه‌هاست که یک عمل محبوب بوده است، خوشبختانه سناریوی تاسف‌بار مشکلی بعد از جراحی بینی (تنگی نفس )، به‌ندرت اتفاق می‌افتد.
با این حال، ممکن است پس از عمل جراحی یا گاهی اوقات اتفاق بیفتد. تشخیص صحیح و پی بردن به دلیل تنگی نفس بعد از عمل بینی می‌تواند آن را به یک مشکل از تغییر کند. بهتر، درمان در عصری هستیم که بهتر و تکنیک‌های بهتری برای کاهش مشکلات ناشی از عمل زیبایی بینی داشته باشیم. در این مقاله به بررسی علت تنگی نفس بعد از جراحی بینی و روش‌های کاهش مشکلی بعد از عمل می‌پردازیم.
علت مشکلات بعد از جراحی بینی چیست؟
برای برسی علت تنگی نفس از عمل جراحی بینی ابتدا به معرفی اولین دلیل یعنی نقش دریچه‌ی بینی در مشکل بعد از جراحی بینی:
نقش دریچه‌ی بینی در مشکل بعد از جراحی
دریچه‌ی بینی به مناطقی از مجرای هوا در نظر اشاره دارد که بالاترین مقاومت را در برابر جریان هوا ایجاد می‌کند. هر چیزی که دریچه‌ی بینی را متوقف کند یا باعث فروپاشی شود، در هنگام تنفس، می‌تواند باعث شود بعد از بینی مشکلی ایجاد شود.
دشوار‌ترین قسمت دریچه به‌منظور تشخیص و رفع مشکل مشکلی بعد از عمل بینی «دیواره‌ای جانبی بینی» است. اگر تا به حال نوارهای بینی راست دیدی (Breathe Right) را امتحان کنید و در مشکلات بعد از عمل زیبایی احساسی احساس بهبودی کنید، پس با تاثیر دیواره‌ای جانبی برای دیدن آشنا هستید. این قسمت از بینی دارای غضروف بسیار کمی برای حمایت و به‌طور طبیعی ضعیف است. به‌همین دلیل، دیواره‌ای جانبی در هنگام نور طبیعی، حرکت را به سمت داخل می‌برد و به سمت داخل قرار می‌گیرد. مشکل بعد از جراحی بینی با لیزر ممکن است به این دلیل باشد که غضروفی در این ناحیه در طول این مدت برداشته شده یا ضعیف شده است.
برای دریافت نوبت از دکتر جراحی بینی یا دکتر پوست، مو و زیبایی کافی است با پذیرش ۲۴ تماس بگیرید.
مشکل تنفس بعد از جراحی
عدم ترمیم انسداد بینی
یکی دیگر از مشکلاتی که در جراحی بینی وجود دارد، این است که پزشک جراح به‌درستی مواردی را در بینی انجام می‌دهد و عمل جراحی ممکن است باعث شود که این بیماران بعد از جراحی، مشکل بیشتری ایجاد کنند.

وجود لخته‌های خونی
وجود لخته‌های خونی نیز می‌تواند به نفس تنگی تبدیل شود. باید بررسی شود که این خونریزی غیرطبیعی نباشد.
شکل فانتزی بینی پس از عمل
یک نکته مهم این است که هر چه بینی فانتزی‌تر می‌شود، پس از عمل جراحی، نفس تنگی به‌سراغ شما بیاید، بیشتر است. با کمی پرس‌و‌جو از افرادی که از بینی خود را به‌شکل عروسکی عمل کرده‌اند، می‌دانند که بالابردن از سر بینی همراه با اندازه کوچک‌تر از اندازه‌های پره‌ها می‌تواند نقش مهمی در مشکلی بعد از جراحی بینی داشته باشد.
ایجاد تورم در مخاط
از جمله موارد دیگر تنگی نفس بعد از جراحی بینی، ایجاد تورم در مخاط به‌دلیل آلرژی یا سینوزیت است. در این حالت فرد دچار گرفتگی بینی می‌شود و احساس می‌کند که نمی‌تواند نفس بکشد.
ایجاد چسبندگی
از دیگر تنگی نفس می‌توان به ایجاد چسبندگی در بینی اشاره کرد. چسبندگی به دلیل عدم ترمیم برش‌ها و زخم‌ها ایجاد می‌شود. در این حالت، تیغه‌ای میانی به دیواره‌های جانبی چسبیده و فرد احساس تنگی نفس می‌کند. گاهی ممکن است که علت ایجاد چسبندگی تورم در شاخک‌های بینی باشد.
ایجاد برش‌های نامتناسب
ایجاد برش‌های متعدد و نزدیک به هم ممکن است باعث انسداد و مشکل بعد از جراحی بینی شود. اگر برش‌ها در نزدیکی هم بچسبند، این امکان وجود دارد که زخم‌ها در حین ترمیم به‌هم بچسبند.
توجه به اندازه های بینی
در هنگام عمل جراحی باید تناسب اعضای مختلف صورت مد نظر قرار گیرد. در صورتی که جراح متخصص تجربه‌ای کافی را در این امر نداشته باشد، ممکن است پره‌های بینی را کوچک‌تر از حد استانداردی در نظر بگیرید. همین امر می‌تواند باعث ایجاد مشکل بعد از جراحی بینی شود.
درمان مشکلات بعد از جراحی زیبایی
گزینه‌های زیادی برای اصلاح دریچه‌ی بینی به‌منظور درمان تنگی نفس بعد از عمل بینی وجود دارد، اما مهم‌ترین اصل در رفع مشکلی بعد از جراحی بینی، تشخیص درست توسط جراح پلاستیک است. در ادامه بررسی انواع روش‌های درمانی مفید که در بالا به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌پردازیم.
درمان مشکلی دریچه‌ی بینی و دیواره‌های جانبی
قطعات غضروفی به‌عنوان اسپریدر گرافت (Spreader grafts) می‌شوند، می‌شوند که باریک‌ترین قسمت دریچه‌ی بینی را باز می‌کند و جریان هوای بیشتری را فراهم می‌کند. برای دیوارهای جانبی نیز امکان وجود دارد. دستگاه‌های قابل کاشت و درمان‌های فرکانسی رادیویی را می‌توان در مطب برای درمان آسیب خفیف دیواره‌های جانبی انجام داد و این صورت از یک روش جراحی به درمان آسیب رساند.
تعداد زیادی از تکنیک‌های جراحی مانند پیوند غضروف به‌منظور حمایت از دیواره‌های جانبی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را برای رفع مشکل بعد از عمل بینی استفاده کرد.
درمان مشکل چسبندگی در بینی
اگر مشکل بعد از جراحی بینی به دلیل چسبندگی باشد، معمولاً درمان آن از گراف است. این در حالی است که اگر چسبندگی در دریچه‌های داخلی رخ داده باشد، باید پیوند غضروف انجام شود.
درمان مشکل کوچک بودن پره‌های بینی
اگر جراح در حین عمل به اندازه‌ای پره‌های بینی توجه نمی‌کند و آن‌ها را کوچک در نظر می‌گیرند، ممکن است بیمار به‌دلیل مشکلی بعد از عمل جراحی انجام دهد.
مان مشکل آلرژی و درمان۴>
در صورتی‌که فرد به‌دلیل آلرژی به نفس‌های مبتلا شده باشد، می‌توانم با داروهای ضد تنگی نفس را درمان کنم.
درمان مشکل لخته‌های خونی
اگر مشکلی بعد از جراحی به‌دلیل لخته‌های خونی ایجاد شده باشد، می‌توان با استفاده از سرم‌های بسته‌ای که توسط پزشک درمان می‌شود، این مشکل را نشان داد.
درمان مشکل انسداد بینی
در برخی موارد، ممکن است برای بازسازی کل قسمت پایین بینی به عمل جراحی ترمیمی بینی با پیوند غضروف نیاز باشد. این عمل جراحی برایدرمان تنگی نفس بعد از عمل بینی در حین انسداد شدید نیاز است. جزء این غضروف از غضروف می‌آید. با استفاده از این تکنیک‌ها می‌توان کاملاً پیشرفته باشد، بنابراین جراح متخصص با تشخیص صحیح به روش درمانی اقدام خواهد کرد.
برای دریافت نوبت از متخصص گوش و حلق و بینی کافی است با پذیرش ۲۴ تماس بگیرید.
درمان مشکلات چشمی بعد از جراحی زیبایی
کلام آخر
اگرچه که مشکل در تنفس و نفس کشیدن با دهان بعد از عمل بینی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، این امکان نیز وجود دارد که این اختلال به‌دلیل عمل جراحی و ساختار جدید بینی نباشد. به‌عنوان به‌عنوان مثال از سایر مواردی که می‌توانند منجر به بروز مشکلی بعد از انحراف بینی شود، می‌توان در سینوس، آلرژی، استفاده از حد مجاز اسپری بینی و بیمار شدن به سرماخوردگی یا آنفولانزا اشاره کرد. اگر به هر دلیلی تنگی نفس بعد از عمل بینی باعث رنجش شما می شود، هر چه سریعتر با پزشک جراح خود را بررسی کنید. اگر هنوز عمل بینی را انجام نداده اید هم پیشنهاد می کنیم حتماً درباره پزشک متخصص مد نظر خود تحقیق کنید. این‌که افراد به یک پزشک خاص مراجعه کنند، لزوماً دلیل بر بی‌نقص بودن عمل آن جراح نیست. سعی کنید فردی را انتخاب کنید که در عین داشتن مهارت کافی، در جهت کاهش میزان عوارض از عمل نیز انجام دهید.
برای دریافت نوبت از جراح بینی، دکتر جراح پلاستیک یا ویزیت آنلاین گوش و حلق و بینی کافی است اپلیکیشن پذیرش ۲۴ را دانلود کنید.
سوالات متداول مشکل بعد از جراحی بینی

مشکل بعد از عمل جراحی به چه صورت است؟

صدای نفس کشیدن بعد از عمل بینی می‌تواند خبر از مشکل برخوردی بدهد. گاهی اوقات افراد پس از جراحی بینی احساس تنگی نفس و خفگی می‌کنند. اگر این مشکل نادر است اما ممکن است اتفاق بیفتد. خبر خوش این است که هیچ جای نگرانی نیست و تکنیک‌های درمانی برای این اختلال وجود دارد.

مشکل بعد از جراحی بینی چقدر طول میکشد؟

در پاسخ به این سوال که «مشکل تنفسی بعد از عمل بینی تا کی ادامه دارد؟» محمان قهن‌گههتهههههههههههههههههههههههههههههههههه بسته به عواملی مانند روش های جراحی، سن، ویژگی های بدنی، تورم و … زمان بهبود عوارض جراحی بینی در افراد مختلف ممکن است تا سه هفته و بیشتر هم انجام شود.

آیا مشکلی بعد از جراحی بینی خطرناک است؟

اگرچه مشکلاتی بعد از عمل بینی می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند، اما برای درمان آن‌ها هم روش‌های وجود دارند. نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌სსს نمیსს که بعد از جراحی بینی خطرناک، مشکلی وجود نداشته باشد، اما آن‌جائی‌که کاهش میزان خون ممکن است خطری را به‌همراه داشته باشد، می‌گوید، اگر ممکن است مشکل بعد از عمل جراحی بعد از عمل جراحی پایدار باشد، حتما باید آن را با پزشک جراح بینی خود مطرح کند. کنید.

منبع:

مجله پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

منبع

rhinoplastymanhattan.com

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 133845 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!