یکشنبه, ۶ آذر ۱۴۰۱ / بعد از ظهر / | 2022-11-27
کد خبر: 133851 |
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲ |
0 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

آیا عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی مشکل دارید؟ +درمان این عجیب نیست که قبل یا بعد از عمل جراحی بینی برای شما سوالاتی پیش بیاید. به‌عنوان ممکن است از خود بپرسید «عطسه بعد از عمل بینی ضرر دارد؟» یا «برای سرفه بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟» یا شاید نگران باشید که […]

آیا عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی مشکل دارید؟ +درمان

این عجیب نیست که قبل یا بعد از عمل جراحی بینی برای شما سوالاتی پیش بیاید. به‌عنوان ممکن است از خود بپرسید «عطسه بعد از عمل بینی ضرر دارد؟» یا «برای سرفه بعد از جراحی بینی چه باید کرد؟»
یا شاید نگران باشید که سرفه شدید از عمل بینی، باعث ایجاد یا تغییر در شکل بینی شما می شود. با توجه به این‌که عطسه و سرفه بعد از جراحی یک امر شایع است، در این مقاله ضمن بررسی علل عطسه، به بیان علت سرفه بعد از عمل، درمان و عوارض عطسه و سرفه بعد از عمل بینی می‌پردازیم.
علت عطسه بعد از عمل بینی چیست؟
معمولاً پس از عمل جراحی بینی، تامپون یا سیلیکون‌هایی در ناحیه‌ای عمل می‌کنند که می‌شود که احساس می‌کند احساس می‌کند. عطسه از عمل بینی مخصوصاً در بعد از آن که تجربه‌ای آلریک ممکن است شدیدتر هم باشد. به‌طوری که برخی از افرادی که تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، حتی تا ۲۰ بار در روز ممکن است احساس عطسه را داشته باشند.
اصولاً پس از این‌که علت عطسه بعد از عمل بینی را برای افراد شرح می‌دهد از ما می‌پرسند که عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی چه خطری دارد؟
در صورتی که باید اینگونه بگویید اگر عملی را به درستی انجام دهید و سرفه بعد از عمل بینایی را بیاموزید، خطری شما را نمی توانید اما در صورتی که مطابق با روزهای قبل از جراحی قبلی انجام شود، ممکن است پاسخی باشد که باعث شود، کبودی و درد در بینی را انجام دهد. شما تشدید شود.
اگر عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی شما را آزار می‌دهد، حتماً باید با پزشک خود مشورت کنید. پزشک متخصص پس از بررسی ممکن است داروها را برای شما تجویز کند. برای دریافت نوبت از دکتر جراحی بینی یا دکتر گوش و حلق و بینی کافی است با پذیرش ۲۴ تماس بگیرید.

نحوه‌ی صحیح عطسه بعد از عمل بینی
اگرچه که عطسه از عمل جراحی با لیزر غیر قابل کنترل و یک روش غیرارادی است، اما بهتر است در هفته های اول بعد از عمل زیبایی با زیبایی خود بسیار ملایم رفتار کنید. منظور از رفتار ملایم این نیست که عطسه را در درون خود حبس کنید زیرا این کار بسیار اشتباه و خطرناک است. انرژی عطسه باید بیرون شود ولی تا آنجایی‌که می‌توان از باد کردن خود در حین عطسه جلوگیری کرد. هر چقدر عطسه را با روندی ملایم‌تر پیش ببرید، احتمال تورم و غیرضروری بعد از عمل کاهش می‌یابد.
پس از اینکه عطسه و سرفه بعد از جراحی را معمولاً نمی‌توان انجام داد، می‌توان آن‌ها را تا حدی کنترل کرد. کافی است به‌جای عطسه از طریق بینی یا سرفه با دهان بسته، در هر دو مورد سعی کنید به یاد داشته باشید که در طول این دهان غیرارادی خود را باز نگه دارید.
باز کردن دهان در حین سرفه یا عطسه، فشاری را که به طور معمول از مجرای بینی وارد می‌شود، به حداقل می‌رساند. همان‌طور که ذکر شد فشار در مجاری بینی پس از جراحی می‌تواند بیشتر به درمان و تورم منجر شود. البته این هفته‌های اول موضوع مهم است و بعد از انجام دو هفته از انجام عمل جراحی، آن‌چنان وجود دارد.
قرص ضد عطسه بعد از عمل بینی
برخی از افراد هم به‌دنبال قرض ضد عطسه بعد از عمل بینی می‌گردند. همان‌هایی که می‌گفتند در صورتی‌که عطسه‌ای بیش از حد ناشی از واکنش‌های آلرژیک، پزشک متخصص، داروی ضد آلرژیک را می‌توان مصرف کرد. این داروها معمولاً به توقف کامل عطسه نمی‌شوند اما آن‌ها را کاهش می‌دهند. یک روش برای کاهش عطسه فشار دادن زبان روی کام و خم نمودن سر به سمت عقب است.
علت سرفه بعد از عمل بینی چیست؟
به طور کلی هدف از سرفه و عطسه پاک‌سازی و بیرون راندن مواد غیر ضروری و مورد نیاز از بدن ما است. از آن‌جایی‌هایی که سوراخ‌های بینی‌های کوچک‌تر هستند، وظیفه‌های سنگینی را برای خروج از این فشار و هوا بر آنها دارند. مخصوصاً پس از جراحی بینی که تغییر مکان در استخوان ها و غضروف های بینی انجام می شود. به همین دلیل است که برخی افراد ازسرفه بعد از جراحی بینی با لیزر شکایت دارند. برخی دیگر هم اعلام کردند که سرفه بعد از جراحی ترمیمی را نیز تجربه کرده است.
برخی نکات ریز بر سرفه بعد از جراحی تاثیر دارد از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به جلوگیری از خشک شدن گلو و قرار گرفتن در معرض خطر و مصرف اشاره کرد.
عوارض سرفه بعد از عمل بینی
شدت سرفه بعد از جراحی بینی استخوانیو غضروفی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌აააააააა بگذارد، ایجاد می‌کند، درد، کبودی و تورم در منطقه‌ای بینی می‌شود. از طرف سرفه ممکن است تغییر شکل، افتادگی و چروک شدن بینی نیز، احتمال دیگر آن کم است.
عوارض سرفه بعد از عمل بینی
سرفه بعد از جراحی بینی را چگونه انجام دهید؟
برای سرفه بعد از جراحی بینی نیز باید مشابه عمل کنید. به‌منظور کاهش فشار بر بینی کافی است دهان خود را باز نگه دارید. برای کم کردن سرفه های بزرگ سعی کنید سرفه های ریز را در برنامه روزانه خود قرار دهید. این کار باعث کاهش خارش انتهای گلوی شما می‌شود و احتمال بروز سرفه‌های شدید را کم می‌کند.
درمان سرفه بعد از جراحی بینی
با توجه به این‌که پس از عمل جراحی بینی، استخوان‌ها و غضروف‌ها بسیار حساس هستند، به هیچ وجه! تاکید می‌کنیم به هیچ وجه! هیچ نوع درمان خودسرانه‌ای را نباید پیش گرفت. برای درمان سرفه بعد از عمل بینی کافی است با پزشک جراح خود مشورت کنید.
معمولاً درمان سرفه بعد از عمل با رعایت برخی از نکات امکان پذیر است که شامل موارد زیر می‌شوند:

این فکر می‌کند که جلوی سرفه یا عطسه‌ای خود را از سرتان بیرون کنید. این کار فقط به تشدید این موارد می‌شود زیرا باعث فشار از طریق باز کردن دهان از بدن خارج می‌شود.
سعی کنید در معرض دود و هیچ قرار نگیرید و به وجه سیگار یا قلیان استعمال نکنید.
اگر سابقه‌ی آلرژی دارید، از پزشک خود می خواهید که برای شما قرص ضد آلرژیک مناسب علت تجویز کند.
مطابق دستور پزشک خود، آنتی بیوتیک را در زمان معین و سر ساعت مصرف کنید.
اگر عمل جراحی شما در زمستان انجام می‌شود، به هیچ وجه نباید در معرض هوای سرد قرار بگیرید.
اگر عمل شما در تابستان انجام شود، به هیچ وجه نباید در معرض باد کولر قرار گیرد.
از خشک شدن گلوی خود پیشگیری کنید.
از تماس با افرادی که علائم سرماخوردگی دارند، می گذرانند.
اگر سابقه آلرژی دارید، از تماس یا در معرض قرار گرفتن آلرژن ها خودداری کنید.
سعی کنید که در هفته اول از عمل جراحی در محیط آرام زمان استفاده کنید و لباس‌هایی را بپوشانید که نیاز به خارج شدن آن‌ها از قسمت‌های سر ناخواسته داشته باشید.
هیچ دارویی را خودسرانه مصرف نکنید. قبل از هر کاری حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

عمل جراحی بینی
کلام آخر
به‌خاطر داشته باشید که دستورالعمل‌های مراقبت از عمل جراحی را برای هر بیمار بر اساس اصول خاص و سبک زندگی او تعیین می‌کنند. اطرافیان و خانواده از راهنمایی شما نیت نامطلوبی، اما باید به این موضوع توجه کنید که هر فرد با فرد دیگر متفاوت است. اگر موردی برای شما نگران کننده است، به‌جای آن را با اطرافیان مطرح کنید، کافی است آن را با جراح بینی خود در میان بگذرانید.
اما به‌طور کلی اگر از عطسه و سرفه بعد از عمل جراحی رنج می‌برید، کافی است از گلوی، با نوشیدنی‌های مخصوص آب یا دانه‌های لعابدار، پیشگیری کنید.
برای دریافت نوبت از جراح بینی یا ویزیت آنلاین دکتر گوش و حلق و بینی کافی است اپلیکیشن پذیرش ۲۴ را دانلود کنید.
سوالات متداول عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی

روش صحیح عاطفه و سرفه بعد از عمل چگونه است؟

در مقاله به‌طور جامع درباره‌ی روش صحیح عطسه و سرفه بعد از جراحی بینی انجام دادم اما به طور کلی می‌توان اینگونه گفت که سعی کنید در حین عطسه و سرفه دهان خود را باز نگه دارید و بینی خود را با این کار انجام دهید. یک روش مناسب برای کاهش سرفه بعد از عمل بینی این است که به‌منظور جلوگیری از سرفه‌های شدید در طول روز سرفه‌های کوچک را انجام دهید. این کار باعث کاهش خارش گلو خواهد شد و به مراتب سرفه‌های شدید را کم‌نماید.

آیا خلط گلو بعد از عمل بینی طبیعی است؟

بله، خلط گلو از جمله عوارض این عمل جراحی و علت آن مسدود شدن مسیر بینی است. هدف از خلط گلو خارج کردن مصرف‌ها و مواد غیر ضروری از بدن است. با توجه به این که پس از عمل جراحی، به‌سبب، حجم افزایش می‌یابد، وجود خلط، طبیعی است.

برای بهتر شدن سرفه بعد از جراحی بینی چه بخوریم؟

به‌طور کلی برای پیش‌گیری از سرفه باید سعی کنید گلوی خود را حفظ کنید. معمولاً بعد از چند ساعت پس از عمل جراحی به شما اجازه مصرف آب و مایعات سبک داده می شود. در روزهای اول پس از عمل سعی کنید از شیر و آب میوه هایی که مزه ترشی دارند، استفاده کنید.
در دوره‌های نقاهت بعد از عمل سعی کنید تغذیه‌ای خود را بر روی ویتامین‌های E و C بسازید و به طور کلی از مصرف مواد غذایی سالم غافل نشوید استفاده کنید.

منبع:

مجله پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴

منبع

salihaydin.com.trsistineplasticsurgery.com

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 133851 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!