جمعه, ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ / قبل از ظهر / | 2023-06-09
کد خبر: 158840 |
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۲ |
1332 بازدید
۰
می پسندم
ارسال به دوستان
پ

کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی + راه و درمان قطعی نگرانی برای ورم و کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی کبودی و ورم چشم بعد از بینی یک نگرانی در بین افراد مراجعه کننده برای این عمل است. معمولاً کسانی که هر گونه کبودی و ورم را تجربه می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته […]

کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی + راه و درمان قطعی

نگرانی برای ورم و کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی
کبودی و ورم چشم بعد از بینی یک نگرانی در بین افراد مراجعه کننده برای این عمل است. معمولاً کسانی که هر گونه کبودی و ورم را تجربه می‌کنند، می‌توانند انتظار داشته باشند که ۷ تا ۱۰ روز پس از جراحی، که اسپلینت بینی (گچ) برداشته می‌شود، به سر کار خود بازند.
با این حال، کبودی و ورم چشم بعد از عمل بینییک عارضه جانبی است که می‌تواند جراح اشتباه کند، برخی داروها یا عوامل دیگری رخ می‌دهند. با توجه به این‌که افراد متعددی نگران ورم و کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی هستند و این سوال برای ایجاد می‌شود که «برای ورم چشم بعد از عمل چه باید کرد؟» در این مقاله به بررسی کبودی و ورم و کارهایی که می‌توان برای بهبود هر چه سریع‌تر آن‌ها انجام داد، می‌پردازیم.
علت کبودی و ورم چشم بعد بینی چیست؟
اینگونه به نظر می‌رسد که هر چه جراح باتجربه‌تر باشد، احتمال کبودی و تورم بیشتر می‌شود. به غیر از تخصص، برخی از عوامل دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند بر احتمال کبودی و ورم تأثیر بگذارند و شامل موارد زیر می‌شوند:
نوع جراحی بینی
معمولاً عمده‌ای ورم و کبودی بینی زمانی رخ می‌دهد که جراح در حال اصلاح استخوان بینی است. به‌عبارتی وقتی در طی تغییر شکل بینی، خونرسانی به استخوان پریوستوم (Periosteum) مختل شود، کبودی در اطراف چشم‌ها و گاهی اوقات تا‌ها مشاهده می‌شود.
در حقیقت در واقعیتی که نیاز به بریدن استخوان‌های بینی است، پزشک جراح با صرف زمان برای بالا بردن پریوستوم، قادر است ضربه را به‌حداقل می‌زند و در نتیجه در جهترفع کبودی و ورم چشم بعد از بینی است. اقدام کنید.
برای دریافت نوبت از دکتر جراحی بینی یا دکتر گوش و حلق و بینی کافی است با پذیرش ۲۴ تماس بگیرید.
سن
بیماران مسن، مهمترین رگهای خونی شیتری دارند و همین امر ممکن است به تشدید کبودی دور چشم بعد از عمل شود.

اختلالات خونریزی
اگر هر گونه سابقه‌ای کبودی یا خون‌ریزی بیش از حد از حدی که دارید، مهم است که این موضوع را با جراح خود در میان بگذرانید.
مصرف سیگار
سیگار ساخت لخته شدن پس از ایجاد برش خون را محدود می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که روند رفع کبودی زیر چشم بعد از عمل طولانی شود.
مصرف داروهای رقیق‌کننده
این داروهای خود را مصرف می‌کنند که خون را رقیق می‌کنند، مهم است که این موضوع را با جراحی در میان بگذارند.
پاسخ بدن
برخی از بیماران بیشتر از دیگران مستعد کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی هستند. سن، ضخامت پوست، گردش، تغذیه و عوامل دیگر می‌توان بر پاسخ بدن به بهبودی پس از جراحی بینی تأثیر بگذارد.
مراقبتهای بعد از عمل
این دستورالعمل‌ها شامل نکاتی برای کاهش کبودی، تورم و سایر عوارض بعد از جراحی بینی خواهد بود.
راه‌کارهای کاهش کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی
اگر برای جراحی زیبایی بینی آماده می‌شوید، نکاتی را می‌توان به شما در کاهش ورم چشم بعد از عمل و بهبود کبودی کمک کنند.
دستورالعمل‌های ریکاوری را می‌توانید انجام دهید
معمولاً جهت جلوگیری از ورم چشم بعد از عمل بینیو کاهش کبودی، دستورالعمل‌هایی در افراد قرار می‌گیرند. سعی کنید موارد ذکر شده را به‌درستی انجام دهید و هر زمانی که در موضوعی شکیدید، حتماً آن را با پزشک جراح خود در میان بگذارید.
رفع کبودی و ورم چشم بعد از عمل بینی
از مصرف خودسرانه مصرف کنید
از مصرف خون داروهای رقیق کننده (مانند آسپرین یا ایبوپروفن) قبل از عمل جراحی و در حین بهبودی، خودداری کنید. اگر پزشک رقیق کننده شما داروی شما را تجویز می کند، حتماً باید گوش به زنگ باشید و به محض تشدید کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی، با پزشک خود مراجعه کنید.
قبل از مصرف مکمل‌ها حتماً با پزشک مشورت کنید
برخی از مکمل و داروی گیاهی می‌تواند باعث افزایش داده و خون شود. در مورد مکمل‌ها، داروها یا محصولات گیاهی حتماً با پزشک خود صحبت کنید.
استفاده از کمپرس یخ را فراموش نکنید
استفاده از کمپرس یخ در روزهای اول می‌تواند در کاهش کبودی چشم‌ها بعد از عمل بینی باشد. برای این منظور کافی است چند بار در روز کمپرس یخ را روی گونه های خود قرار دهید.
سر خود را بالا نگاه دارید
بالا نگه داشتن سر می‌توان کرد جراحی بینی را کاهش دهد. بالا نگه داشتن سر به‌ویژه در بهبود ورم چشم بعد عمل بینی ترمیمی می‌توان بسیار عالی باشد.
به اندازه‌ای کافی بخوابید
در روند بهبودی پس از جراحی، خواب یکی از راه‌کارهایی است که معمولاً دست کم گرفته می‌شود. خوابیدن در روزهای اول ممکن است به دلیل درد و گی بینی، ۸ باشد، اما خواب ۷ تا ساعت در هر شب به بدن انرژی می‌دهد و روند بهبود را تسریع می‌بخشد.
به اندازه‌ی لازم آب بخورید
یکی از بهترین راه ها برای مقابله با تورم، نوشیدن آب به میزان کافی است. هر چه بیشتر آب بنوشید، احتمال احتباس آب کم‌تر می‌شود. هیدراتاسیون هم‌چنین باعث بهتر شدن خون می‌شود که در بهبود سریع‌تر نقش دارد.
به‌هیچ عنوان دخانیات مصرف مصرف کنید
برای بهبود کبودی و ورم چشم بعد از عمل بینی تا چند هفته قبل و بعد از جراحی، از کشیدن سیگار خودداری کنید.
به‌جای عینک از این طریق استفاده کنید
زدن عینک یا هر چیز دیگری از عملی که بر روی بینی ایجاد کند، می‌تواند باعث ایجاد فرورفتگی شود. در موارد شدید حتی می‌توان استخوان‌ها و غضروف را جابه‌جا کرد. عینک می‌تواند کبودی و ورم را نیز تشدید کند. یک روش برای جلوگیری از این اتفاق، شروع به استفاده از لنزهای تماسی است.
صبور باشید
بهترین توصیه‌های ما شاید این باشد که برای مقابله با کبودی و ورم چشم بعد بینی، صبور باشید. تورم آزاردهنده است اما در عرض چند هفته می‌شود. پس از به بدن خود زمان انجام تا بهبود جراحی. اگر بعد از جراحی بینی از شکل بینی خود راضی نیستید، باید کمی صبور باشید. معمولاً از همه افراد به محض رفع کامل تورم، ظاهر خود را دوست خواهند داشت.
ورم و کبودی زیر چشم بعد از عمل بینی
کلام آخر
هر نوع عمل جراحی ممکن است عوارض خاص خود را داشته باشد و این عوارض در هر فرد متفاوت باشد. کاهش کبودی و ورم چشم بعد از عمل بینی امکان پذیر است اما توصیه‌ای ما این است که صبور باشید و به بدن خود زمان بدهید تا خود را ترمیم کند. پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل نیز بسیار مهم است و می تواند نقش مهمی در کاهش کبودی و ورم چشم بعد از عمل داشته باشد.
برای دریافت نوبت از جراح بینی یا دکتر آنلاین گوش حلق بینی کافی است اپلیکیشن پذیرش ۲۴ را دانلود کنید.
سوالات متداول کبودی و ورم چشم بعد بینی

کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی تا چه مدت ادامه دارد؟

در پاسخ به این سوال که «ورم چشم بعد عمل بینی تا کی هست؟» می‌توانیم این‌گونه بگوییم که بهبود کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی به نوع جراحی زیبایی بینی و هم‌چنین میزان بهبودی کلی بیمار بستگی دارد. بیمارانی که عمل جراحی آنها با تکنیک راینوپلاستی بسته شده معمولاً از ۱۰ تا ۱۴ روز ظاهر طبیعی خود را به دست خواهند آورد. بهبودی بیماران با راینوپلاستی باز یا جراحی ترمیمی پیچیده‌تر (بهبودورم چشم عمل بینی ترمیمممکن است بیشتر طول بکشد)، معمولاً حدود ۳ تا ۴ هفته به‌طول انجام خواهد شد. اما به طور کلی نتیجه‌ی کامل و نهایی عمل معمولاً بین یک سال تا ۱۶ ماه طول می‌کشد تا ظاهر شود.

آیا راهی برای کاهش کبودی و ورم چشم بعد عمل بینی وجود دارد؟

ورم بعد از یک عمل طبیعی است، معمولاً نمی‌توان آن را بسیار سریع از بین برد و بهتر است کمی صبور باشید. برای کاهش کبودی نیز باید به دستورالعمل های عمل (مانند عدم مصرف سیگار یا توجه به بعد از رژیم غذایی) توجه کنید. روند عادی معمولاً کمی زمان‌بر است اما هر بدن با بدن دیگر فرق می‌کند و نمی‌توانم یک نسخه واحد را برای همه افراد پیچید.

آیا استفاده از آمپول حاوی کورتیکواستروئید برای کاهش تورم مفید است؟

برخی از پزشکان از این آمپول‌ها برای بهبود سریع‌تر تورم بهره می‌گیرند، اما بهتر است روند کاهش تورم را با گذشت زمان بسپارید و کمی صبور باشید. آمپول‌های حاوی کورتیکواستروئید ممکن است باعث نازک شدن و برق شدن پوست بینی شوند.

منبع

berkeleysquaremedical.comrestoraaustin.com

منبع خبر «» است و خبرگزاری پرس پرشیا در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ( 158840 ) را همراه با ذکر موضوع به شماره  09359510666  پیامک بفرمایید.با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه خبرگزاری پرس پرشیا مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
    برچسب ها:
لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری پرس پرشیا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • ارسال دیدگاه برای این مطلب مقدور نمی باشد!